Προς το περιεχόμενο

Ρεύμα στην κιθάρα.....!!!!! στην κυριολεξία!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Της πεταλιερας το τροφοδοτικ ειναι διπολικο;της δικιας μου (zoom g3x) ειναι διπολικο,οποτε δεν υφισταται θεμα γειωσης. Το λεω γιατι μπορει να ειναι αλλου το προβλημα. Τωρα για την κονσολα δε γνωριζω. Καλο ειναι να εχουμε πολυμπριζα με ενδειξη γειωσης και ξεχωριστο λαμπακι ενδειξης καλης λειτουργειας. Προσωπικα ειχε βαψει ενας το δωματιο και ειχε περασει με χρωμα τη γειωση της πριζας με αποτελεσμα να μην εχω γειωση στη πριζα. Κατεβασα ρελε, την καθαρισα και κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, Dras13 ναι το εφτιαξα το JM4 κα επειδη ηταν εντος εγγυησης δεν εδωσα τιποτα.

Κανενα προβλημα απο εκει και μετα.

Τωρα, γνωσεις ηλεκτρολογιας δεν εχω, απλα ηταν το μονο μηχανημα που οταν επαιζα η κιθαρα γινοταν ηλεκτρικη στη κυριολεξια!! γι'αυτο και το πηγα στο σερβις και επεμενα

να το κοιταξουν (για τη γειωση) γιατι στην αρχη το απεκλειαν να βγαζει αυτο το προβλημα στη κιθαρα, α..τωρα που το θυμαμαι οταν δουλευε εβγαζε και ενα υψισυχνο θορυβο.

 

Σιγουρεψου οτι το πολυμπριζο ειναι καλο και μετα ψαξε κονσολα και πεταλιερα

το ''πάσο'' τρώει το λουκούμι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου