Προς το περιεχόμενο

Επιλογη ενισχυτη μπασου για προβαδικο


Miltos23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

 

Έχουμε ένα προβαδικο που μοιραζομαστε με αλλες μπαντες και ψαχνουμε all around ενισχυτη μπασου.

 

Δεδομενα:

- Οι μπαντες παιζουν εντελως διαφορετικα στυλ

- Υπάρχουν μπαντες με ντραμμερς με "βαρυ χερι"  ;D

- Υπαρχει μια προτιμηση σε combo

- Budget περιπου 600 ευρω για καινουργιο ή μεταχειρισμενο. Οριακα μπορει να αυξηθει λιγο αν προκειται για κατι καλο

- Δεν υπαρχει προτιμηση αν ειναι Solid State, Hybrid ή Modelling, το all around και η τιμη θα καθορισουν την επιλογη.

 

Με βαση αυτα που διαβασα στο νετ με αναζητησεις τυπου "καλυτεροι ενισχυτες μπασου για το 2016", καλυτεροι ενισχυτες μπασου μέχρι 500 ευρω" νομιζω οτι οι Harkte ειναι vfm αλλα επειδη γνωρίζω ελάχιστα πράγματα για τους ενισχυτες μπασου θα ήθελα να τις προτάσεις σας

 

https://www.thomann.de/gr/hartke_kickback_15_2015.htm

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

- Υπάρχουν μπαντες με ντραμμερς με "βαρυ χερι"  ;D

 

 

Σε αυτή την περίπτωση τα μπόλικα Watts είναι μονόδρομος.

 

Δεν έχω παίξει με τον συγκεκριμένο Hartke, άλλα με όσους έχω παίξει (combo, αλλά και κεφάλια), ήταν αξιοπρεπέστατοι. Αυτός που πόσταρες είναι 500W οπότε θα σταθεί δίπλα και σε... κανίβαλο τομαροκρούστη.  ;)

 

 

Αν ήταν ελαφροχέρηδες ντράμερ, θα σου έλεγα πάρε έναν GK 200W που είναι και πούπουλο στις μεταφορές, αλλά αφού βαράνε άστο... 

 

Δεν ξέρω τελικά σε τι μπάτζετ θα φτάσατε ή τι θα προταθεί, αλλά έχε στο νου σου να είναι πολλά τα Watt. Πάντως και αυτός ο Hartke μια χαρά θα σας κάνει τη δουλειά.

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ έχω στο στούντιο ένα Warwick στα 150watt και είναι υπεραρκετός σε θέμα έντασης ρε παιδιά. Και έχουν περάσει διάφοροι κάφροι από τα τύμπανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας H&K Bassbase 600 που ήταν στις αγγελίες πριν λίγο καιρό για πολυ λογικά  χρήματα , κοσμεί γνωστό στούντιο των Αθηνών. Και τα παει μια χαρα....

Προσωπικά, combo με "500" διακοπτικα watt (και -μπλιαχ- αλουμινένιο κώνο) για εντατική χρήση studio, μόνο θυμηδία  μου προκαλεί αλλά YMMV.....

Μην ξεχνάτε ότι έχετε το πλεονέκτημα της μη μετακίνησης οπότε μπορείτε να ψαξετε και σε και κάποια θηρία  των 80s - 90s (που τσακιζουν) και που ακριβώς λόγω βάρους, πιθανόν να είναι σε λογικά χρήματα. Τωρα με 600 βέβαια κεφάλι και καμπίνα είναι λίγο δύσκολο αλλά.....

Καλή Τύχη. ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κρίμα πάντως να αποφασίσετε χωρίς να δείτε από  τις αγγελίες τον SWR Redhead Combo.

Και στη κατηγορία σας και καμία σχέση με αυτό που σκέφτεστε.

Πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη.

Παρακαλώ ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου