Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για βιβλιο εξασκησης ντραμς?


gianop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα  τη βοηθεια σας για βιβλιο ντραμς.Δεν ειμαι αρχαριος αλλα δεν ξερω και απο θεωρια.Παιζω 15 χρονια και εχω ενα καλο επιπεδο αυτοδιδακτου ντραμερ.Επειδη τωρα δεν υπαρχει μπαντα και εχω χρονο και χωρο ψαχνω κατι ευκολονοητο που να μπορω να μελεταω μονος μου για βελτιωση της τεχνικης μου.Παιζω ροκ αλλα μου αρεσει οτι εχει ωραια ντραμς.Εχετε να μου προτηνετε κατι καλο?Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα  τη βοηθεια σας για βιβλιο ντραμς.Δεν ειμαι αρχαριος αλλα δεν ξερω και απο θεωρια.Παιζω 15 χρονια και εχω ενα καλο επιπεδο αυτοδιδακτου ντραμερ.Επειδη τωρα δεν υπαρχει μπαντα και εχω χρονο και χωρο ψαχνω κατι ευκολονοητο που να μπορω να μελεταω μονος μου για βελτιωση της τεχνικης μου.Παιζω ροκ αλλα μου αρεσει οτι εχει ωραια ντραμς.Εχετε να μου προτηνετε κατι καλο?Ευχαριστω!

Δεν ειμαι ο ιδιος ντραμερ αλλα επειδη παιζει ντραμς ο αδερφος μου και εψαχνα και εγω καποιο βιβλιο με θεωρια το οποιο να ειναι κατανοητο και σε αρχαριο και οχι απαραιτητα ντραμερ σου προτεινω το παρακατω το οποιο το εχω και πραγματικα τα Σ-Π-Α-Ε-Ι τσεκαρε αν θελεις και ολη τη σειρα με διαφορετικα στυλ.  http://www.amazon.com/Total-Rock-Drummer-Book-CD/dp/0739052683
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε καλημερα σου συνιστω ανεπιφυλακτα για αρχη σε διαβασμα το /τα βιβλια του agostini .Καλο θα ηταν να ξεκινησεις απο το Νο 1 και βλεπεις .Ειναι ο πιο κατανοητος κατα την αποψη μου με πολλες και σωστες οδηγιες πανω στην παρτιτουρα .Ειναι βεβαια παλιο το βιβλιο αλλα και η νεωτεροι που εγραψαν βιβλια απο αυτον ''εκλεψαν '' αρκετα .

Τα βιβλια υπαρχον σε πολλα μαγαζια του ειδους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου