Προς το περιεχόμενο

Δευτερη απόπειρα βίντεο...


Vegeterian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατέβασα λοιπόν τα προγράμματα επεξεργασίας βίντεο όλου του κόσμου μέχρι να βρώ ένα της προκοπής. Το βρήκα και ξεκίνησα να το δουλεύω. Το χαζοέμαθα και αποπειράθηκα να κάνω ένα βίντεο... Μετά απο 10 περίπου ώρες πάνω απτο πισί έμαθα τα βασικά έκανα ένα βίντεο το έκανα extract είδα τα λάθη μου και το ξαναέκανα αυτή τη φορά σε 1080p.

Έλα όμως που δε μπορούσα να το κάνω extract αυτη τη φορά. Μου έλεγε πως η μνήμη είναι φουλ και πως πρέπει να κλείσω κάποια προγράμματα χωρίς να έχω σχεδων κανένα ανοικτο.

Αν κάποιος ξέρει γιατί συμβαίνει αυτό και μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα(Χρησιμοποιώ το Sony Vegas pro 10) .

Σας εναποθέτω τη πρώτη προσπάθεια μιας μόνο αυτό μπορούσα να κάνω extract τουλάχιστον μη πάνε χαμένοι οι κόποι μου τόσες ώρες.

Το πρώτο σόλο χάνει λίγα μιλισεκόντ  δυστυχός και επίσης πολλά πάρτ του βίντεο δε συμβαδίζουν με τον ήχο.

Δε πειράζει την επόμενη φορά αν επιλύσω το πρόβλημα θα ανεβάσω την ολοκληρομένη εκδοχή!

Knocking on Heaven's Door Cover

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Adobe Premiere Pro δεν το βρηκες? κατα τη γνωμη μου ειναι το καλυτερο  ;) σε οτι αφορα τη διασκευ πολυ καλη, μπραβο αν και το θεμα με το sync μου τη δινει και μενα στα νευρα, μου εχει συμβει καποιες φορες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Adobe Premiere Pro δεν το βρηκες? κατα τη γνωμη μου ειναι το καλυτερο  ;) σε οτι αφορα τη διασκευ πολυ καλη, μπραβο αν και το θεμα με το sync μου τη δινει και μενα στα νευρα, μου εχει συμβει καποιες φορες...

Ευχαριστώ όντως το sync  είναι ζόρικο ειδικά όταν έχεις Full HD clips και παίζουν πολύ τα φρέιμς.

Το πρόγραμμα που λές δε το βρήκα!

Το θέμα είναι πως και το Vegas τα σπάει απλά κολάω στη λεπτομέρια του ότι δε μπορώ να κάνω extract το βίντεο σε κάτι ήψηλότερο της μικρότερες ανάλυσης!!! Κάνω λογικά κάτι λάθος δε ξέρω τι άλλο να πώ!

Αποκλείεται να μην έχω ράμ έχω πολύ καλό μηχάνημα  :-\

Πάντως αν δε βγάλω άκρη θα ψάξω το πρόγραμμα που μου προτείνεις. Αλήθεια εσύ εχεις φτιάξει Full HD υλικό ? Δουλεύει μια χαρά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

1. Tα βίντεο θέλουν ΤΡΕΛΛΗ δύναμη Η/Υ και μνήμη. Τα οπτικά γενικά θέλουν παραπάνω από τα μουσικά.

2. Γιατί δεν παίρνεις το customer support service της Sony για να δεις τι παίζει;

 

Ίσως να διαβάζεται λίγο ειρωνικό, αλλά τέλος πάντων για να πάμε στο περίπτερο δεν χρησιμοποιούμε Porsche... :P Αν φαντάζομαι κάτι λάθος, ζητώ συγνώμη και παίρνω πίσω τις υποψίες μου... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ φυτοφάγε ένα βίντεο είπαμε να κάνεις όχι ολόκληρη ταινία! ;D ;D

Καλό.Το θέμα με τις αναλύσεις θα το βρεις κάποια στιγμή.ίσως φταίει ότι έχεις βάλει πολλά dubbs (τα μικρά βιντεάκια) πάνω στο κανονικό βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εξαιρώντας την ανεπανόρθωτη ζημιά που έκανε μια μέτρια μπάντα σε ένα ωραίο τραγούδι μπράβο στον ενθουσιασμό σου.

Άκου και την πρώτη εκτέλεση του Bob Dylan. Ίσως σε οδηγήσει κάπου αλλού.

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάρα πολύ βελτιωμένος σε σχέση με το πρώτο!! Συνέχισε με την ίδια όρεξη και θα βελτιώνεσαι συνέχεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Vegas νομιζω οτι ειναι το πιο ευχρηστο, ελαφρυ και λειτουργικο NLE που υπαρχει, οποτε μην αναζητησεις το premiere, δε θα κερδισεις κατι. Επισης, εχω την εντυπωση οτι υποστηριζει τα περισσοτερα φορματ, σε αντιθεση με το premier ( βεβαια να πω οτι σποραδικα χρησιμποιω πια pc, οποτε ισως να εχουν αλλαξει τα πραγματα ). Για τα ζητηματα συγχρονισμου, φροντιζε οταν ηχογραφεις, να το κανεις στα 44.1 και οχι στα 48 kHz. Επισης, δεν εχει νοημα να κανεις export σε 1080p αν το υλικο που εχεις τραβηξει ειναι σε χαμηλοτερη αναλυση. Ενα export σε 720p σε οποιονδηποτε απο τους δημοφιλεις codecs ειναι αρκετο για να σου εξασφαλισει καλη ποιοτητα στο youtube.

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρώντας την ανεπανόρθωτη ζημιά που έκανε μια μέτρια μπάντα σε ένα ωραίο τραγούδι

Άκου και την πρώτη εκτέλεση του Bob Dylan. Ίσως σε οδηγήσει κάπου αλλού.

 

 

 

Κάποιοι άλλοι το βλέπουν ανάποδα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου