Προς το περιεχόμενο

Δευτερη απόπειρα βίντεο...


Vegeterian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρα πολύ βελτιωμένος σε σχέση με το πρώτο!! Συνέχισε με την ίδια όρεξη και θα βελτιώνεσαι συνέχεια. 

 

+100000....μπραβο....καλα το πας ;)

 

Κάποιοι άλλοι το βλέπουν ανάποδα.  ;)

 

Οπως και εγω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλό μήνα!!!

Μετά απο 17 ώρες editing επιτέλους το κομμάτι που σας υποσχέθηκα είναι έτοιμο στα 1080p(Full DH)(ναι ναι ξέρω ούτε τους Πειρατές της Καραΐβικής να έκανα).

Ελπίζω να άξιζε το κόπο!Το πρόβλημα που αντιμετόπιζα ήταν μάλλον μέσα στο κεφάλι μου μιας και έκανα λάθος στις ρυθμίσεις ;D

Ξέρω πως σε μερικά σημεία ο ήχος δε συμβαδίζει με το κλίπ αλλά είναι λίγα αυτά τα σημεία. Δεν είχα κουράγιο να κάτσω να ξανατραβήξω βίντεο απτην αρχή!!!

Λοιπόν στα 1080p πλέον και με λιγότερες ατέλειες.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους για τα καλά τους λόγια αλλα καί για τα όχι τοσο καλά στο προηγούμενο αποτυχημένο βίντεο ελπίζω μή πήγε χαμένος ο χρόνος σας αυτή τη φορά.

Ελπίζω η επόμενη μου προσπάθεια να είναι καλύτερη τόσο οπτικά όσο και ακουστηκά  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ βελτιωμένος σε σχέση με το πρώτο!! Συνέχισε με την ίδια όρεξη και θα βελτιώνεσαι συνέχεια. 

Οι συμβουλές σου στο προηγούμενο βίντεο ήταν η βάση μου για αυτό. Ελπίζω για πρώτη μέρα δουλειάς στο Vegas pro να τα πήγα καλά. Ελπίζω οι συμβουλές σου να έπιασαν τόπο

(Η ενθαρυνση ειναι η μητηρ της βελτιωσης)

Νομιζω ομως οτι ο LK σπαταλησε χρονο και του εδωσε χρησιμοτατες συμβουλες(ευχομαι να μην ητο φωνη βοουσα εν τη ερημω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οι συμβουλές σου στο προηγούμενο βίντεο ήταν η βάση μου για αυτό.

Χαίρομαι αν  βοήθησα έστω και λίγο.

Σε αυτό το σημείο (για να δευτερολογήσω και εγώ ;D) θα μιλήσω λίγο για τέχνη, όχι για τεχνική. Τα τυχόν προβλήματά σου με format ή με codex θα τα βρεις μόνος σου, εγώ μάλλον θα σε μπερδέψω.Παίζουν ρόλο τόσα πολλά πράγματα άλλωστε. Τι camera χρησιμοποιείς , σε τι format γράφει, σε τι frame rate δουλεύεις, σε τι aspect ratio, σε τι κάνεις render, τι codex χρησιμοποιείς etc.

Λες:

Μετά απο 17 ώρες editing επιτέλους το κομμάτι που σας υποσχέθηκα

Σε λίγο και χωρίς να το καταλάβεις οι ώρες από 17 θα γίνουν 37 και μετά 97,147....  και πάει λέγοντας. Στη διαδρομή μάλλον θα αναρωτηθείς γιατί τα κάνεις όλα αυτά. Όταν ξεπεράσεις τον πρώτο ενθουσιασμό να δεις τη φάτσα σου στο «γυαλί» και να χαρείς με αυτό, μετά θα αρχίσεις να εστιάζεις σε άλλα πράγματα. Εσύ ξέρεις ποιά είναι αυτά. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι ο μόνος που συναγωνίζεσαι είσαι εσύ και κανένας άλλος. Θα κλείσω με αυτό που είπε και ο Hal Holbrook (ως Lou Mannheim ) στο Wall Street (για να είμαστε και επίκαιροι ;D) “Α Man looks in the abyss, there's nothing staring back at him. At that moment, man finds his character"  ;D ;)   *

 

*Μη δίνες και πολύ βάση σε αυτά που σου λέω, μου έκατσαν κομματάκι βαριά τα φασολάκια  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου