Προς το περιεχόμενο

East my friends...


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ελπίζω ο τίτλος να μην είναι υπαινιγμός / πρόκληση προς τη στροφή της χώρας μας εις ανατολάς και αποκοπή της από κάθε δυτικό δεσμό!!! ;D Κατά τα άλλα Sf Classic με εξαιρετικό (για ακόμα μία φορά) rhythm section και πολύ ιδιαίτερο snare drum !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω ο τίτλος να μην είναι υπαινιγμός / πρόκληση προς τη στροφή της χώρας μας εις ανατολάς και αποκοπή της από κάθε δυτικό δεσμό!!!

 

Περισσοτερο την αγαπημενη μου ανατολικη χωρα ειχα στο μυαλο μου (οχι αυτη της Αλεκας... ;D αλλα την ΙΑΠΩΝΙΑ.... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το rhythm section groove μου θύμισε αρκετά Sade (καλό αυτό  ;) ) αλλά η μεγάλη έκπληξη για μένα ήταν το keyboard στο τέλος όπου η αισθητική και ο ήχος μου θύμισαν έντονα Peter Bardens !!! (κι αυτό καλό  ;D )

Κατά τα άλλα, πέρα απο ένα ευχάριστο κι ενδιαφέρον στο άκουσμα κομμάτι, εκείνο που έχω να παρατηρήσω είναι πως κιθαριστικά είναι ίσως η πρώτη φορά -για μένα- που σε ακούω με εντονώτερο "τσαμπουκά", νομίζω δεν πρέπει να το "φοβάσαι", σου πάει  ;D !

 

το παρακανα με το GAIN ε???

 

ε,και λιγες βιταμινες απο χορταρικα δεν βλαψανε ποτε κανενα... ;D

 

 

Νομίζω ΚΑΘΟΛΟΥ δεν το παράκανες, καιρός ήταν  ;D !

Όσο για τα "χορταράκια", μη μασάς, το φάλτσο είναι το αλατοπίπερο της μουσικής  ;D !

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Peter Bardens

 

τωρα με ΕΣΤΕΙΛΕΣ!!!! :o

 

Ο Peter Bardens ειναι ο ΑΠΟΛΥΤΑ αγαπημενος μου πληκτρας (και οι Camel το μονο τεχνοροκ γκρουπ που μου αρεσει),ακομα πιο φοβερα πληκτρα εχει παιξει με τον,θεο,Van Morrison.

 

εκείνο που έχω να παρατηρήσω είναι πως κιθαριστικά είναι ίσως η πρώτη φορά -για μένα- που σε ακούω με εντονώτερο "τσαμπουκά", νομίζω δεν πρέπει να το "φοβάσαι", σου πάει  !

 

τωρα που γλυτωσα απο τον συνοδευτικο ρολο που μου επεβαλε η μπαντα.... ;D...ποιος με πιανει... ;D....μας βλεπω να κοντραρουμε στα... ισια... ;D (ειπε ο τρελλος και τον μαζεψανε οι κυριοι με τις ασπρες μπλουζες... ;D)

 

Όσο για τα "χορταράκια", μη μασάς, το φάλτσο είναι το αλατοπίπερο της μουσικής

 

+1000

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου