Προς το περιεχόμενο

Pedalboard διασημων καλλιτεχνων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν βαζουν μονωτικη ταινια αλλα gaffer tape που μπορει καποιος να ΓΡΑΨΕΙ πανω της τις ρυθμισεις ωστε να μη χανονται,καποιοι επισης στερεωνουν με αυτη  (ή και ΚΟΛΛΑΝΕ με κολλα)  τα κουμπια σε ενα σημειο ωστε να μην αλλαζουν οι ρυθμισεις.

 

Τι εγινε ρε παιδια...36 επαγγελματικες πεταλιερες και ολο LINE 6/BOSS/IBANEZ/EH βλεπω που πηγαν οι μπουτικες? ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε ρε παιδια...36 επαγγελματικες πεταλιερες και ολο LINE 6/BOSS/IBANEZ/EH βλεπω που πηγαν οι μπουτικες? ;D ;D

:(

όλοι σχεδόν με dd3 τη βγάζουν (και κάποιοι που ακούω, όπως πχ ο Nels Cline, ακόμα και με cs3).

Βέβαια, δεν είχε μέσα δικούς μου αγαπημένους κιθαρίστες, για να δω με τι εφε διαμορφώνουν αυτοί τον ήχο τους, αλλά το δείγμα όσο να'ναι (κι όσο να μη θέλω να το πολυπαραδεχτώ) είναι αντιπροσωπευτικό. :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:(

όλοι σχεδόν με dd3 τη βγάζουν (και κάποιοι που ακούω, όπως πχ ο Nels Cline, ακόμα και με cs3).

Βέβαια, δεν είχε μέσα δικούς μου αγαπημένους κιθαρίστες, για να δω με τι εφε διαμορφώνουν αυτοί τον ήχο τους, αλλά το δείγμα όσο να'ναι (κι όσο να μη θέλω να το πολυπαραδεχτώ) είναι αντιπροσωπευτικό. :-\

 

ενταξει καποιοι πρεπει να χρησιμοποιουν και τις μπουτικες (εννοω καποιοι που ΔΕΝ ειναι bedroom players... ;D) αλλα οντως οι περισσοτεροι επαγγελματιες κιθαριστες σε μπαντες  run of the mill πεταλια χρησιμοποιουν ειδικα αυτοι που απλα θελουν 4-5 εφε να "καμουν δουλεια τους" & δεν ειναι "εφεδιαρηδες" κιθαριστες. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε ρε παιδια...36 επαγγελματικες πεταλιερες και ολο LINE 6/BOSS/IBANEZ/EH βλεπω που πηγαν οι μπουτικες? ;D ;D

Τι ξέρουν αυτοί τώρα. ???

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Εμένα το μόνο pedalboard διάσημου που με άρεσε είναι του από πάνω μου :D (αν και δεν χρησιμοποιεί reverb ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το μόνο pedalboard διάσημου που με άρεσε είναι του από πάνω μου :D (αν και δεν χρησιμοποιεί reverb ;D)

Aπλό και εύχρηστο. ;)

 

"Ο αποπάνω".

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου