Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια με Pedalboard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφτιαξα πλεον το καινουριο μου pedalboard αλλα εχω 2 ερωτησεις...

1ον : Ακουσα οτι στο Πρακτικερ εχει αυτοκολητο velcro...Ισχυει? Γιατι οταν πηγα δεν προσεξα να εχει εκει στις ταινιες που κοιταγα...

2ον : Ξερετε που μπορω να βρω μικρα καλωδια? Ξερω οτι μπορεις να φτιαξεις μονος σου στο μεγεθος που θες... Το θεμα δεν ειναι οτι τα χερια μου δεν πιανουν... Αλλα το σπιτι ειναι μικρο και που να βαζω κολητιρια και ιστοριες τωρα...

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εφτιαξα πλεον το καινουριο μου pedalboard αλλα εχω 2 ερωτησεις...

1ον : Ακουσα οτι στο Πρακτικερ εχει αυτοκολητο velcro...Ισχυει? Γιατι οταν πηγα δεν προσεξα να εχει εκει στις ταινιες που κοιταγα...

 

Δεν εχω βρει στο Πρακτικερ,αλλα βρηκα στο Leroy Merlin

 

2ον : Ξερετε που μπορω να βρω μικρα καλωδια? Ξερω οτι μπορεις να φτιαξεις μονος σου στο μεγεθος που θες... Το θεμα δεν ειναι οτι τα χερια μου δεν πιανουν... Αλλα το σπιτι ειναι μικρο και που να βαζω κολητιρια και ιστοριες τωρα...

 

 

Ε καλα κολλητηρι θα βαλεις,οχι καμια ηλεκτροκολληση απο ναυπηγειο  ;D

Τα περισσοτερα κιθαρομαγαζα παντως θα εχουν καλωδιακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εφτιαξα πλεον το καινουριο μου pedalboard αλλα εχω 2 ερωτησεις...

1ον : Ακουσα οτι στο Πρακτικερ εχει αυτοκολητο velcro...Ισχυει? Γιατι οταν πηγα δεν προσεξα να εχει εκει στις ταινιες που κοιταγα...

2ον : Ξερετε που μπορω να βρω μικρα καλωδια? Ξερω οτι μπορεις να φτιαξεις μονος σου στο μεγεθος που θες... Το θεμα δεν ειναι οτι τα χερια μου δεν πιανουν... Αλλα το σπιτι ειναι μικρο και που να βαζω κολητιρια και ιστοριες τωρα...

 

1 τα μαγαζιά που πουλάνε είδη ραπτικής- κουμπιά- φερμουάρ κλπ 99,9% έχουν και velcro- έχω αγοράσει από τέτοιο κατάστημα.

 

2 μικρά καλώδια βρίσκεις παντού, αλλά μην πάρεις τα πιο φτηνά - κάτι χρωματιστά- ο ήχος τους είναι... ντενεκές  :) αξιοπρεπέστατα και όχι πολύ ακριβά είναι τα mini link της Klotz (γύρω στα 7,50 ευρώ η συσκευασία των δύο καλωδίων). Αυτά έχω στο δικό μου pedalboard. Φυσικά υπάρχουν πολλές επιλογές και διαφορετικές τιμές. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Praktiker εχει velcro,τουλαχιστον σε αυτο του Ταυρου στην Πειραιως που παω εχει,ρωτηστε αποκλειεται να μην εχουν

 

στο guitar store πχ εχει μικρα καλωδιακια και μακρια για συνδεση πεταλιων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έρχεται pm  :)

Στειλε και σε μενα... ;D ;D

 

το Praktiker εχει velcro,τουλαχιστον σε αυτο του Ταυρου στην Πειραιως που παω εχει,ρωτηστε αποκλειεται να μην εχουν

στο guitar store πχ εχει μικρα καλωδιακια και μακρια για συνδεση πεταλιων

Και γω στον Ταυρο μενω αλλα δεν ειχα προσεξει αυτοκολητο... Ειχε μονο κατι λωριδιτσες που δεν ηταν και αυτοκολητες...

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στειλε και σε μενα... ;D ;D

Και γω στον Ταυρο μενω αλλα δεν ειχα προσεξει αυτοκολητο... Ειχε μονο κατι λωριδιτσες που δεν ηταν και αυτοκολητες...

 

Σου έρχεται πάραυτα  :D

 

Πάντως μόλις μπορέσω, θα ανεβάσω το δικό μου (παίζω μπάσο αλλά δεν έχει σημασία) για να δείτε μια μικρή, αλλά καταλυτική όσον αφορά τον ήχο, διαφοροποίηση στην συνδεσμολογία του.  ;)

 

 

 

 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου