Προς το περιεχόμενο

Χειροποιητα Ντραμς


oeoOEO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας ... Ειμαι καινουργιος στο φορουμ και χρειαζομαι τη συμβουλη σας. Ο πατερας μου εχει ενα φιλο που ασχολειται με την παρασκευη κρουστων εδω και δεκαετιες ... Σκεφτηκα να του ζητησω να μου κανει τους κοθρους μια 22 κασας,ενος 12 τομ και απο δυο βαθια 14 και 16 απο 10 φυλλα maple και επειτα δερματα και τα λοιπα θα τα βαλω εγω ... Θελω να μου πειτε την αποψη σας,δηλαδη υπαρχει περιπτωση το αποτολεσμα να ειναι καλο η τσαμπα κοπος και λεφτα ??? Υποψιν οτι θα πληρωσω μονο τα ξυλα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε μεχρι το μεσημερι για τα φορτισει η μαγικη σφαιρα που θα μαντεψει :

 

Εαν ο φιλος του πατερα σου μπορει να κατασκευασει κ τυμπανα εκτος απο τα κρουστα που φτιαχνει.

 

Εαν πιανουν τα χερακια σου να τρυπησεις τους κοθρους, να εγκαταστησεις σωστα το hardware και να κουρδιζει το τυμπανο.

 

Μα ειναι δυνατον? Πως να ξερουμε τις ικανοτητες σας?

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο hwept έχει ένα point. Πριν ξεκινήσετε τη διαδικασία βεβαιωθείτε ότι έχετε διαβάσει τα βασικά για την κατασκευή ντραμς και ξέρετε τι γίνεται. Υπάρχουν αρκετά ντραμο-κατασκευαστικά sites, και οι πληροφορίες που περιλαμβάνουν είναι ιδιαίτερα διαφωτιστικές.

Βέβαια, το γεγονός ότι ο φίλος σου έχει ήδη μεγάλη εμπειρία στην κατασκευή κρουστών είναι θετικό. Παρ' όλα αυτά υπάρχουν ιδιαιτερότητες στην κατασκευή των ντραμς που θα πρέπει να τις ξέρει πριν ξεκινήσει.

 

Και δυστυχώς δεν θα πληρώσεις μόνο τα ξύλα. Θα πρέπει να αγοράσεις και τα σιδηρικά (βασάκια, στεφάνια, βίδες, στηρίγματα για τα τομ, ποδαράκια για την κάσα και τα βαθιά κ.λπ.), οπότε υπολόγισε και αυτά στο κόστος.

 

Αν τελικά το αποφασίσεις, καλή επιτυχία!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασα να πω οτι αυτος θα κανει και τις τρυπες εγω μονο το hardware θα βαλω . . .  Βασικα θα του πω να μου κανει ενα τομ και αν μου αρεσει συνεχιζω . . . Ταμπουρο το black beauty της ludwig...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου