Προς το περιεχόμενο

Setup ηλ.κιθάρας Θεσσαλονίκη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Να σημειώσω εξ'αρχής ότι είμαι άσχετος, προς το παρόν, με την ηλ.κιθάρα μόλις προχθές παρέλαβα την πρώτη μου κιθάρα μία Cort X-6 την οποία και αγόρασα από Playback-europe (http://guitare.playback-europe.com/cort-x6_bk-7242.html) και η οποία φυσικά μου ήρθε κουρδισμένη αλλά μάλλον ασετάριστη :-[ αφού από την πρώτη στιγμή η Α ταστάριζε αν την πατούσα στο 2ο τάστο και την πικάριζα λίγο δυνατά. Από γνωστόυς και φίλους έμαθα ότι κανονικά δεν πρέπει να ταστάρει όσο δυνατά και να πικάρω μια χόρδη και μάλλον θέλει σετάρισμα το μανίκι. Πήγα λοιπόν στο Τσέλιο, που είναι και ο επίσημος αντιπρόσωπος και με αντιμετώπισαν κάπως περίεργα μόλις άκουσαν για Cort που δεν πήρα από αυτούς (την πείρα 217 την είχαν 315) και μου είπαν ότι για το σετάρισμα παίρνουν 48ευρώ + τις χορδές. Μετά φυσικά από την αντιμετώπιση που έλαβα δεν ξέρω αν μπορώ να τους εμπιστευτώ :-[. Στο Ριχάρδο που είναι κοντά στο σπίτι μου μου είπαν 35ευρώ κομπλέ :) (δηλ. με τις χορδές) αλλά από γνωστό έμαθα ότι δεν κάνουν καλό σετάρισμα :-[ αν και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την συμπεριφορά τους. Δεν έχω πρόβλημα να πληρώσω και τα λεφτά του Τσέλιου αρκεί να ξέρω ότι θα γίνει σωστά η δουλειά μου. Μπορεί κάποιος να μου πει απόψεις για μαγαζιά στη Θεσσαλονίκη που κάνουν καλή δουλειά στο σετάρισμα.. Ευχαριστώ για το χρόνο σας και συγνώμη για το μεγάλο post.

 

Υ.Γ. χόρδες έχει πάνω από την Cort D'Addario 9ρες, άλλοι μου είπαν αν αφήσω 9ρες άλλοι να βάλω 10ρεσ 11ρες εσείς τι λέτε.. και πάλι ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

48 + τις χορδες!

ελεος!

 

πανε στο παναγιωτη που ειναι πολυ καλος τεχνιτης καλος κ ξιγημενος κ με φυσιολογικοτατες τιμες!

αν θες λεπτομεριες πεσ μου να στειλω πμ ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παναγιώτης Ζαχος--απεναντι απο το βακουρα το σινεμα, διπλα στο ΧΟΡΔΕΣ, η αλλιώς λιγο πιο πανω απο τον Τσελιο.

 

εγω προτεινω G.papazoglou κ Ζαχο.

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασα αρκετούς.ο τσέλιος κάνει καλή δουλειά δεν αξίζει τόσα λεφτά.ο ριχάρδος δεν ξέρω αλλά μου ξίνισε ότι κατέστρεψε μια κιθάρα με τρίψιμο τάστων αλλά την αντικτέστησε η αλήθεια είναι.ο δρ φρετ νομίζει ότι ο steve vai είναι θεός κάνει low action κ γαμάει μια les paul αμαλάχει!ο καλύτερος:σάκης στο μαυρομουστάκη τον πάνω.10 euro +χορδές,όπως κ οζάχος που δούώλευε εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενοειτε δεν το συζηταμε να πας στον Ζαχο με κλειστα ματια.....

 

ειναι η πρωτη παραληλος της εγνατια κατω απο την καμαρα....λεπτομεριες αν θες με πμ/...

 

θα σου κανει πολυ καλη δουλεια. και δεν θα πληρωσεις και πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που είναι αυτός ο παναγιώτης ρε παιδιά?

 

Υπάρχει κι άλλος Παναγιώτης που κάνει επίσης καλή δουλειά σε φυσιολογικές τιμές,ο Παναγιώτης Λαμπής aka The Art of wood.Θ.Χαρίση 8, 2310867513

...αν και εγώ προσωπικά πηγαίνω στον Παπάζογλου.Αυτό το low action στη Les Paul μου σκοτώνει  8)

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ΠΑΡΑ πολύ όλου σας για τις συμβουλές! Πραγμάτικά απ'όσα είχα ακούσει από γνωστόυς το 50 του Τσέλιου τους φαινόταν λογική τιμή και μου λέγαν ότι οι υπόλοιποι είναι πιο ακριβοί αλλά ας γίνει η δουλειά μου και ας πληρώσω και παραπάνω δν πειράζει. Ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου