Προς το περιεχόμενο

επισκευή κίθάρας στην Αθήνα ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας .

 

Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα με τις επισκευές, ένα αυτοκίνητο δεκαπενταετίας πχ που

πιάνει 1500 ευρώ μπορεί να χρειάζεται 1500 ευρώ επισκευές μετά απο μια καλή τράκα...

Και εγώ μαζί σου είμαι, για φτηνό όργανο δεν θα τα έδινα, ούτε θα περίμενα 1 μήνα,

δυνατή κόλλα, σφιγκτήρες και άσε τη ρωγμή να φαίνεται...

 

Ανέβασε και καμιά φωτογραφία να δούμε τι εννοείς σπάσιμο.

 

Ναι μάλλον έχείς δίκιο, απλά έσπασε τόσο εύκολα που απορώ :)

 

Ανεβάζω φωτό...

DSC00477.thumb.JPG.8039208493cc6b6d9fdc081a24ec5e5a.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος ο Κώστας δίνει τις επισκευές στον Πήτερ (Rockpile), τον οποίο βέβαια συνιστώ κι'εγώ στο φίλο μας.

Κάνεις λάθος ;)

βέβαια το σπάσιμο είναι σπάσιμο, αλλά διορθώνεται εύκολα από ότι βλέπω στις φωτογραφίες και στο σημείο που είναι, βάφεται και εύκολα τοπικά. Και εγώ πάντως έχω ακούσει τα καλύτερα για τον Πήτερ.

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό εννοούσες σπάσιμο στο λαιμό βρε συ? ;D Τίποτα δεν είναι και μάλιστα με το μαύρο

ματ σε εκείνο το σημείο ούτε θα φαίνεται η ρωγμή, εύκολα το φτιάχνεις και μόνος σου

με σωστή κόλλα. Λίγο ματ χρώμα (πχ μοντελισμού) με πινελάκι στη ρωγμή, τριψιματάκι

με ψιλό γυαλόχαρτο και θα γίνει καλύτερη απο καινούρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό εννοούσες σπάσιμο στο λαιμό βρε συ? ;D Τίποτα δεν είναι και μάλιστα με το μαύρο

ματ σε εκείνο το σημείο ούτε θα φαίνεται η ρωγμή, εύκολα το φτιάχνεις και μόνος σου

με σωστή κόλλα. Λίγο ματ χρώμα (πχ μοντελισμού) με πινελάκι στη ρωγμή, τριψιματάκι

με ψιλό γυαλόχαρτο και θα γίνει καλύτερη απο καινούρια.

 

Που να ξέρω ρε παιδιά, εγώ ένας ταπεινός πληκτράς είμαι που αποφάσισε να

μάθει και λίγο slide :)

Φαντάστηκα ότι είναι σημαντική η ζημιά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την ώρα που άνοιξες το thread, δεκάδες gibson σε ολόκληρο τον κόσμο έχουν

σπάσει στο ίδιο σημείο ;D ;D

Σίγουρα...αλλά οι ιδιοκτήτες τους, δεν μπορούν να ακολουθήσουν τις συμβουλές σου γιατί για να κάνεις ρετους στο νίτρο...πρέπει να ξέρεις ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα...αλλά οι ιδιοκτήτες τους, δεν μπορούν να ακολουθήσουν τις συμβουλές σου γιατί για να κάνεις ρετους στο νίτρο...πρέπει να ξέρεις ;)

Σιγά μην κολλήσουν στα 150 ευρώ αυτοί ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παίδες, ωραία και όμορφα τα DIY, αλλά μερικά πράγματα πρέπει να τα βλέπει (για να δώσει μια εκτίμηση έστω) ένας τεχνικός.

 

Δηλαδή στο αυτοκίνητό σας, όσο φτηνό και να είναι, αν χαλούσαν τα φρένα θα κοιτάζατε να τα φτιάξετε... μόνοι σας? Για να γλυτώσετε την αμοιβή του μηχανικού?

 

Το συγκεκριμένο σπάσιμο μπορεί να φτιάχνεται μόνο με κόλλα, μπορεί και όχι, ίσως χρειάζεται έξτρα ενίσχυση με ξύλινη σφήνα. Δεν το γνωρίζω και μόνο ένας καλός μάστορας μπορεί να πει με βεβαιότητα. Αυτό μπορεί να κάνει τη διαφορά ανάμεσα σε μια κιθάρα που παίζει και σε μία άχρηστη.

 

Οπότε θα συμβούλευα να είμαστε φειδωλοί στις παραινέσεις μας του τύπου "φτιάξτο μόνος σου" ειδικά σε περιπτώσεις που έχουμε δει μια φωτογραφία μόνο (και ΔΕΝ είμαστε οι ίδιοι έμπειροι μάστορες, έτσι κι'αλλιώς  ;))

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε θα συμβούλευα να είμαστε φειδωλοί στις παραινέσεις μας του τύπου "φτιάξτο μόνος σου" ειδικά σε περιπτώσεις που έχουμε δει μια φωτογραφία μόνο (και ΔΕΝ είμαστε οι ίδιοι έμπειροι μάστορες, έτσι κι'αλλιώς  ;))

Δεν ξέρεις το Κο Μπίχλα...σου έχει πεί το κόλπο με τον ανεμιστήρα? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου