Προς το περιεχόμενο

Σειρά πεταλιών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξέρω ρε συ, είχα βάλει το distortion μπροστά του και "έκοβε" πολύ σε ήχο. Γι' αυτό και έχω προβληματιστεί με τη σειρά των πεταλιών.

Εγώ ρώτησα επειδή οι περισσότεροι άνθρωποι το χρησιμοποιούν διαφορετικά από ότι εγώ (σόλο ή ρυθμικά Muted με βρώμες)... Γενικά μετά από το dist ακούγεται "περίεργα"... Απλά ρώτησα μπας και μου πει κανείς κάτι πιο "επιστημονικά τεκμηριωμένο" του τύπου "κόβει πολύ τα μπάσα" κλπ...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ετσι θα τα εβαζα(βασικα ετσι τα εχω συν μερκα πεταλια ακομα)

 

1)Compression 2)Wah, 3)Harmonizer 4)Distortion, 5)Delay, 6)Reverb,

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ετσι θα τα εβαζα(βασικα ετσι τα εχω συν μερκα πεταλια ακομα)

 

1)Compression 2)Wah, 3)Harmonizer 4)Distortion, 5)Delay, 6)Reverb,

 

όλα καλά αλλά το harmonizer μετά το distortion, βάλτο και θα με θυμηθείς ,ΠΟΛΥ καλλίτερος έλεγχος και συμμάζεμμένη νότα...

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ζωη ολα αυτα τα περιεργα με οκταβες 3ες και τα σχετικα τα εβαζα πριν απο τα διστορσια

εκει μου αρεσουν  ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ετσι θα τα εβαζα(βασικα ετσι τα εχω συν μερκα πεταλια ακομα)

 

1)Compression 2)Wah, 3)Harmonizer 4)Distortion, 5)Delay, 6)Reverb,

 

Να πω κι εγώ την προσωπική μου παρατήρηση για την σειρά των συγκεκριμένων πεταλιών.

Έχω το crybaby και το boss cs-3. Στην αρχή έβαζα πρώτα το wah και μετά τον comp αλλά μετά από λίγο καιρό παρατήρησα ότι όταν είχα ενεργοποιημένα και τα δύο ταυτόχρονα, το εύρος του wah ήταν πιο στενό, κάτι που δεν συνέβαινε όταν έμπαινε ο comp. Δηλαδή ανάλογα με την θέση επηρεαζόταν η λειτουργία του wah ενώ ο comp που ούτως ή άλλως τον είχα μόνιμα ανοικτό ακουγόταν πάντα ίδιος. Βέβαια δεν ξέρω μήπως φταίει και το συγκεκριμένο πετάλι μιας και δεν είναι και το καλύτερο στο είδος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου