Προς το περιεχόμενο

Ableton live από πού αρχίζει κανείς?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ερώτημα είναι απλά

(και συνέχεια άλλου νήματος)

μέχρι να εξαντλήσω το όριο των 30 ημερών δοκιμής του cubase elements9 και την δυνατότητα μετάβασης εκεί από το cubase5

θα ήθελα να δοκιμάσω την τύχη μου και με το ableton.

 

Επειδή έξω έχω βρει δεκάδες βίντεο που συνήθως είναι καθαρά διαφημίσεις, θα ήθελα από κάποιον που εμπιστεύομαι (δηλ εσάς) να με καθοδηγήσει με κάποια λινκς από πού να ξεκινήσω

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.coursera.org/learn/ableton-live

 

Αυτό είναι μάλλον μια καλή αρχή, θα εχεις και πιστοποιηση :P

 

Το ξεκίνησα πριν κανα χρόνο, αλλα το βαρέθηκα μετα, επειδή ήδη είμαι αρκετά χρόνια στο live και θα έλεγα ότι το ξέρω καλά.

 

Για τι χρήση το χρειάζεσαι εσυ?

 

Πάντως είναι από τα ευκολότερα και πιο straight-forward προγράμματα. Ειδικά για pattern-based μουσικές, είναι ότι μανούλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι για χρήση live και φυσικά δεν μας ενδιαφέρει η πιστοποίηση.

Με έχει τραβήξει η χρήση του από μουσικούς που δουλεύουν λούπες και σχηματάκια...

Με ενδιαφέρει ως εναλλακτική της παραδοσιακής σειριακής ηχογράφησης που θα συνεχιστεί.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έξω έχω βρει δεκάδες βίντεο που συνήθως είναι καθαρά διαφημίσεις, θα ήθελα από κάποιον που εμπιστεύομαι (δηλ εσάς) να με καθοδηγήσει με κάποια λινκς από πού να ξεκινήσω

 

Όλα είναι διαφημίσεις, ακόμη και ο γαλανός ουρανός. Κοίτα τον, και μάθε ό,τι υπάρχει για να μάθεις. Μην έχεις αυτή τη στάση, θα απογοητευτείς. Ξεκίνα, όπως σου έχω ξαναγράψει, από τα βίντεο στο δικτυακό τόπο της κατασκευάστριας εταιρείας.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου