Προς το περιεχόμενο

Προτιματε ηλεκτρικη ή ηλεκτρακουστικη Κιθάρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Ας το δουμε σαν ενα απλο poll/σφυγμομετρηση.... και ΓΙΑΤΙ την προτιματε.

 

   Αν και ξερω μαλλον την απαντηση. ::) Νομιζω παντως οτι η ηλεκτρακουστικη στο noiz ειναι λιγο ριγμενη, αλλα στο θεμα του ηχου εχει πολυ ψωμι και ψαξιμο,ποιο πολυ απ΄οτι νομιζουν μερικοι!

 

   ΨΗΦΙΖΩ electracoustic   ;D ;D ;D

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγκρίνεις ΤΕΛΕΙΩΣ ανόμοια πράγματα...Άλλο ηχόχρωμα,άλλη λογική στο παίξιμο...

 

Στην ηλεκτρική έχεις περισσότερα legato,bends κτλ διότι μπορούν να παιχτούν ευκολότερα λόγω της μηχανικής του οργάνου,και επιδέχεται περισσότερα εφφέ ,διότι αυτός ακριβώς είναι ο ρόλος της.Καλύπτει τεράστιο φάσμα μουσικών ειδών και ιδιωμάτων,από χαλαρά πράγματα ως γκαζωμένα...

 

Η ηλεκτρακουστική είναι πιο οργανική..Μπορείς άνετα να παίξεις παπάδες ( βλέπε dimeola πχ) ,αλλά αν αρχίσεις τα εφφέ χάνει λίγο τη γοητεία ( εξαιρούνται οι περιπτώσεις όπως πάλι ο dimeola,καθώς απλά χρησιμοποιεί midi γιατί γουστάρει να το παίζει μια ορχήστρα μόνος του κι ας παίζει μαζί με ορχήστρα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να κανουμε και ενα poll για το αν προτιμαμε μηλα ή μπανανες...(ξερω την απαντηση απο πριν....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να κανουμε και ενα poll για το αν προτιμαμε μηλα ή μπανανες...(ξερω την απαντηση απο πριν....)

Μπανανόμηλα? ;D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

  Ας το δουμε σαν ενα απλο poll/σφυγμομετρηση.... και ΓΙΑΤΙ την προτιματε.

 

   ΨΗΦΙΖΩ electracoustic   ;D ;D ;D

Μια και την προτιμάς θα ήθελα να μας πείς, πως παίζεις metal ή τι distortion προτιμάς επάνω της. Ζήτησες απο τους άλλους να πουν και γιατί. Πες μας κι εσύ για να έχει κάποια βάση το ερώτημα σου.

 

Εγω πάντως δεν μπορώ να ψηφίσω ηλεκτροακουστική.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλεκτρακουστική με τα χίλια. Μ' ένα σμπάρο, δυο τρυγόνια.

 

Επίσης, τα σύκα σύκα κι η σκάφη σκάφη, από Μάη καλοκαίρι κι από Αύγουστο χειμώνα, να σε κάψω Γιάννη μου να σ' αλείψω λάδι, ψηλός ψηλός καλόγερος και κόκαλα δεν έχει τι είναι;

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου