Προς το περιεχόμενο

Μεταχειρισμένα πιατίνια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανεκαθεν ηταν θεμα τυχης το τελωνειο φιλε μου....Γιαυτο ειμαστε τετοιο μπουρδ@@λο !!

 

Δεν νοειται να πηγαινω Τουρκια να φερνω 11 πιατα και να τα περναω αερα και τωρα απο τριτη χωρα παλι να μου ζητανε φπα 21 %, εξοδα handling , πρακτοριακα ,δασμους και αλλες παπαριες  >:(

 

Αυτο μου θυμιζει την ιστορια με το Βοσκοπουλο που τωωωωρα το ανακαλυψαν οτι φοροδιεφευγε.. ..Δηλ σκεψου τοσα χρονια ποσα εσοδα εχει απωλεσει το Ελληνικο δημοσιο απο δασμους και φπα που δεν εισπραττονταν οταν επρεπε, γιατι λαδωνοταν ο καθε τελωνειακος...

 

Αι σιχτιρ τσαντιστηκα !!!! >:(

 

Λοιπον φιλε για να ξαναγυρισω στο θεμα μας να και ενα....μυστικο για μεταχειρισμενα πιατα  ;)

http://www.grahamrusselldrums.com/

 

Thankx φιλε, το σιτε φαινεται πολυ καλο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδια το Ebay δε λεει, ειναι επικινδυνο  σε γδερνει κ το τελωνειο κλπ αφηστε μη πλακωσουμε και πολλοι και ανεβαινουν οι τιμες. Καλυτερα να παιρνετε καινουργια pst5 και zxt και b8 απο τους ντοπιους μαγαζατορους παρα μεταχειρισμενα επαγγελματικα πιατινια απο τους φονιαδες των λαων Αμερικανους. Να προτιματε την ντοπια αγορα αυτοι πληρωνουν φορους κ ΦΠΑ εχουμε και το ΔΝΤ να ξεχρεωσουμε

 

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ!!!!!

 

Eννοειται οτι υπαρχουν ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ μεταχειρισμενων στο Ebay αλλα και ενιοτε στο ΝΟΙΖ. Να τονισω οτι εκτος απο το καλο φιντμπακ να κοιτατε το αντικειμενο να ειναι "ebay byer protected" το οποιο σημαινει οτι αν κατι συμβει (μακρια απο μας) παιρνεις αμεσα τα λεφτα σου πισω. Μου ετυχε προσωπικα να μου ερθει ενα ride διπλωμενο! (αυτα παθαινεις αμα θελεις thin και οχι super duper pingy mega bell metal ride)

 

Καλο ψαξιμο καλο feedback και με τα χρηματα που αγοραζεις στην Ελλαδα καινουργιους τενεκεδες παιρνεις απο το ebay τουμπανακια πιατα

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, παρακολουθω αρκετο καιρο τωρα το φορουμ. Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος για online stores οπου μπορεις να βρεις μεταχειρισμενα πιατινια. Δυστυχως λεφτα για καινουρια δεν υπαρχουν οποτε προσανατολιζομαι σε αυτη την λυση. Εχει ξαναγορασει κανεις μεταχειρισμενα καλα πιατινια; Εμπειριες; Αξιζει;

Ψαχνω για μαγαζια που κυριως κανουν αυτο που ζηταω, να πουλανε δηλαδη μεταχειρισμενα μουσικα οργανα και κυριως πιατινια. Επισης ψαχνω για μαγαζια εντος ευρωπης, καθως απο αμερικη αν κανω αγορα μαλλον θα περασουν τελωνειο.

 

Θα σου προτεινα γενικα να κοιταξεις αγγελιες(δεν εχω παντως αγορασει ποτε απο site με μεταχειρισμενα-ebay και λοιπα) απο NOIZ,xe.gr,aggeliopolis,olx...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον και ενα πρακτικο παραδειγμα.

 

Σημερα κερδισα αυτο το ride http://www.thomann.de/gr/sabian_aax20_stageride.htm στο ebay με

 

73$ + 50$ εξοδα αποστολης = 123$ =100Ε  Τραγελαφικο? Αξιζει να δωσει καποιος 129E για pst5? 189E για alpha? 139E για zxt? (τιμες καινουργιων στο Θωμα)

 

Με τιποτα. Υπομονη και ψαξιμο στο ebay (k αλλου ofcourse) k χτιζεις σετακι φοβερο και οικονομικο.

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το grahamrusselldrums.com που αναφερεις ειναι αξιοπιστο?εχεις παραγγειλει?απ'ο'τι βλεπω εχει τα ιδια προιοντα εδω και καμποσες μερες...

 

 

 

Προσωππικα δεν εχω αγορασει κατι αλλα εχω επικοινωνια με τον Graham κατα καιρους και μου εχει πει οτι εχει στειλει full kits ξανα στην Ελλαδα.Τα προιοντα τα ανανεωνει οποτε εχει κατι καινουριο συνηθως μια δυο φορες την εβδομαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι λες "κερδισα" και οχι αγορασα?!Και το "ληστεψα" του πηγαινει μια χαρα παντως!

 

ε το κερδισα με την εννοια της δημοπρασιας! :)!

Παντως μαλλον το "ληστεψα" κολλαει περισσοτερο

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε το κερδισα με την εννοια της δημοπρασιας! :)!

Παντως μαλλον το "ληστεψα" κολλαει περισσοτερο

 

Εγω θα έλεγα καλύτερα...''άρπαξα'' !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

geia sas ki apo meνα! βλέπω γράφεται το τελωνίο ειναι 3 ευρω η αλλιώς 21%.. 21% απο τι?Αν ειναι της αναγραφόμενης τιμης?.. Ήμουν έτοιμος(κι ακομα ειμαι) να αγοράσω κι εγώ πιατα απο ebay (αμερικης γιατι ευρωπη δε βρισκω αυτα που θέλω) aλλα θυμήθηκα μια φίλη μου που ήρθε απο αμερική διακοπές ξεχασε το macbook της κι οταν είπε τους γονείς της να της το στείλουν πληρωσε 200 ευρω νομιζω στο τελωνειο! (εγω προσφατα αγορασα ενα proccessor φωνής πάντως και ηταν 3 ευρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου