Προς το περιεχόμενο

Χρειάζομαι βοήθεια για επιλογή ηλεκτρονικού σετ τυμπά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους.

Ο γιός μου είναι σχεδόν 10 ετών και παίζει ένα χρόνο τύμπανα με φίλο δάσκαλο. Αποφάσισα να του αγοράσω ηλεκτρονικό σετ για να μπορεί να μελετάει πιο σωστά σπίτι. Οπως τον βλέπω, θεωρώ δεδομένη την καψούρα του για τα τύμπανα και δεν νομίζω ότι το βλέπει παρορμητικά.... Αρα αγοράζω ένα σετ για να του μείνει. Το πρόβλημα βέβαια είναι πλέον καθαρά οικονομικό. Θα ήθελα λοιπόν αν μπορείτε να μου προτείνετε κάτι σε όσο γίνεται πιο χαμηλή τιμή. Είμαι κιθαρίστας και οι γνώσεις μου σταματάνε στο καθαρά μουσικό της υπόθεσης, οπότε δεν έχω ιδέα απο τα ηλεκτρονικά. Οποιος μπορεί να μου ποστάρει προτάσεις καλοδεχούμενος.... Μάλλον η αγορά θα γίνει από το γνωστό γερμανικό σάιτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και για να το κάνω πιο συγκεκριμένο, μια τέτοια λύση είναι αστεία?

 

http://www.thomann.de/gr/alesis_dm6_edrum_kit.htm

 

Το ζητούμενο είναι να μας βολέψει για λίγα χρονάκια, μέχρι να μεγαλώσει ο μικρός, οπότε αναπόφευκτα θα αποφασίζει αυτός πλέον τι του κάνει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μάλλον η αγορά θα γίνει από το γνωστό γερμανικό σάιτ.

Ο λόγος;

 

...και για να το κάνω πιο συγκεκριμένο, μια τέτοια λύση είναι αστεία?

http://www.thomann.de/gr/alesis_dm6_edrum_kit.htm

Είναι σχετικό.

 

Ας πάει ο δάσκαλος μαζί με σένα και τον μικρό να δοκιμάσετε Roland - Yamaha - Alesis και ότι άλλο βρεθεί μπροστά σας από ηλεκτρονικά τύμπανα. Λύσεις υπάρχουν, σε διάφορα οικονομικά επίπεδα, με την ανάλογη ποιότητα και δυνατότητες.

 

Προσπάθησε να αγοράσεις από κατάστημα που δεν θα σου πουλήσει "κουτί". Επίσης η τιμή δεν είναι το Α και το Ω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς στην παρουσα φάση η τιμή είναι το Α και Ω.... εξ ου και το γερμανικό σάιτ...

Το να δοκιμάσει ο μικρός δεν έχει νόημα. Με το πρώτο που θα ακουμπήσει θα ενθουσιαστεί... Τον δάσκαλο εννοείτε ότι τον έχω stand by για το πότε θα κάνουμε την βόλτα μας στα μαγαζιά. Σε ένα φόρουμ απλά γνώμες ζητάω, μπας και μου πεί κανένας αρνητικά θετικά σε κανα 2 μοντέλα, επειδή έχω πλήρη άγνοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δυστυχώς στην παρουσα φάση η τιμή είναι το Α και Ω.... εξ ου και το γερμανικό σάιτ...

Αν κινηθείς με μοναδικό γνώμονα την χαμηλή τιμή, υπάρχουν καταστήματα στην Ελλάδα που μπορούν να σου πουλήσουν ίσα ή και χαμηλότερα από το όποιο γερμανικό σάιτ. Μην με ρωτήσεις, πήγαινε από κοντά και ρώτησε. Άλλωστε υπάρχει και η λύση του μεταχειρισμένου εάν το "θέμα" σου είναι μόνο η τιμή.

 

Το να δοκιμάσει ο μικρός δεν έχει νόημα. Με το πρώτο που θα ακουμπήσει θα ενθουσιαστεί... Τον δάσκαλο εννοείτε ότι τον έχω stand by για το πότε θα κάνουμε την βόλτα μας στα μαγαζιά.

Να δοκιμάσει ο δάσκαλος ως πιο έμπειρος - πιο σχετικός με το αντικείμενο. Αυτός σίγουρα θα καταλάβει κάποια πράγματα επί του θέματος.

 

Σε ένα φόρουμ απλά γνώμες ζητάω, μπας και μου πεί κανένας αρνητικά θετικά σε κανα 2 μοντέλα, επειδή έχω πλήρη άγνοια

Το καταλαβαίνω αυτό που λες. Εγώ να σου πω γνώμες αλλά στην τελική εσύ θα δώσεις τα λεφτά. Δική μου ιδέα με δικό σου ρίσκο όχι, ειδικά όταν υπάρχει οικονομικός φραγμός.

 

Θα σε συμβούλευα να μην βιαστείς. Περίμενε γνώμες κι από άλλους. Υπάρχουν αρκετοί εδώ στο φόρουμ που μπορούν να σου δώσουν σωστές ιδέες έτσι ώστε να κινηθείς όσο το δυνατόν πιο σωστά για την περίπτωση του μικρού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλημέρα σε όλους.

Αρα αγοράζω ένα σετ για να του μείνει. Το πρόβλημα βέβαια είναι πλέον καθαρά οικονομικό. Θα ήθελα λοιπόν αν μπορείτε να μου προτείνετε κάτι σε όσο γίνεται πιο χαμηλή τιμή.

 

 

Δεν γνωρίζω επί του θέματος, αλλά ίσως θα σε βοηθούσαν οι γνώστες καλύτερα αν ανέφερες το budget. Πόσα θα έδινες maximum;

 

Αντε θα κάνετε και οικογενειακό γκρουπάκι για τζαμάρισμα στο σπίτι! Σούπερ!!!

Μακάρι κι ο δικός μου να έχει τέτοια κλίση στο μέλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου