Προς το περιεχόμενο

Δισκάδικο κλείνει & χαρίζει τα βινύλια του στο Σικάγο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Αυτά που έχουν μείνει είναι σαν αυτά που πουλάει με το κιλό (μάλλον με το κυβικό) δισκάδικο της Αθήνας!  :P

 

Δεν ξέρω που το κατάλαβες αυτό (βλέπεις και πίσω από τον πρώτο δίσκο στη φώτο  :P)  αλλά και ετς να ναι, σκέψου πόσες ώρες έφαγες (και γω το παθα) σε υπόγεια.....ψάχνωντας μέσα σε σαβούρες....για να βρείς ένα ή δύο διαμάντια  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτα πολλές ώρες, εν Ελλάδι και στο εξωτερικό. Ειδικά στη Σουηδία έχω ψάξει επί ώρες* flea markets με δίσκους κι' έχω βρει τέτοια διαμάντια σε αστείες τιμές (5-10-20 SEK) που θεωρώ τον εαυτό μου απίστευτα τυχερό. Από το 1988 (που πρωτοπήγα) και ύστερα  η ποσότητα αλλά και η ποιότητα πέφτει κάθε χρόνο με εκθετικό ρυθμό.  Πλέον αν βρω δίσκο των Abba θεωρείται μεγάλη επιτυχία. Η πλειονότης είναι σκουπίδια των 80'ς (Martika, Jason Donovan ...) οπότε καταλαβαίνετε.

 

*Μάλιστα επειδή κυκλοφορώ με ποδήλατο, πήγα με ήλιο κι' έφυγα με τέτοια βροχή που όταν έφτασα σπίτι γέμισα 2 μπουγέλους στίβοντας τα ρούχα μου. Ευτυχώς που έχω τσαντούλα που μου είχε χαρίσει ο "Τζάμπας" υδατοστεγή κι' εσώθησαν οι δίσκοι.  :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ε όχι και σκουπίδα η Marika.

 

Θα μαλώσομεν!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτα πολλές ώρες,

 

Στο τελευταίο παζάρι βινυλίου βρήκα τον εαυτό μου να βαριέται ασύστολα να ψάξει τις εκατοντάδες δίσκους.

Μπορεί να έφταιγε ο πολύς κόσμος, οι απαράδεκτες τιμές και η ενίοτε ανυπόφορα δυνατή μουσική.

Μπορεί και να βαριέμαι το "σπορ" πλέον.

Ευτυχώς ήταν όμως στο Μουσείο Αυτοκινήτου και πέρασα ευχάριστα την ώρα μου.

 

Ε όχι και σκουπίδα η Martika.

 

Θα μαλώσομεν!  :D

 

Και δεν προτίθεσαι να μαλώσεις για το έτερον ήμισυ της Minogue, Jason Donovan ?

Τι να πω ...... ντροπή, μόνο αυτό.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου