Προς το περιεχόμενο

προτασεις για ενισχυτη συγκεκριμενου μπατζετ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια...παιζω κυριως ακουστικη κιθαρα...εχω και ηλεκτρικη μια ibanez grg170...  αλλα με αποθαρρυνει πολυ ο ενισχυτης μου(marshall mg15fx)...οποτε βαζω να παιξω ξενερωνω πολυ με τον ηχο ειδικα στις μπασες  χορδες<στα power chords ακουγεται μονο βαβουρα  μετα βιας διακρινεις μουσικη....αυτη τη στιγμη εχω ενα μπατζετ γυρω στα 200 ευρω...πιστευετε οτι μπορω να βρω κτ καλυτερο?δεν ψαχνω για θαυματα με αυτα τα λεφτα αλλα οχι κ αυτο το χαλι....εκτος και φταει η κιθαρα.εχω ακουσει κτ φιλους μου με κατι μικρους fender η line 6 και μ φανηκαν πολυ καλυτεροι..επειδη δεν ξερω τεχνικα θεματα...υπαρχει περιπτωση να ειναι καποια βλαβη του ενισχυτη ..κανει σαν εχεις βαλει τερμα τα μπασα σε πολυ φτηνιαρικα ηχεια..δεν ξερω πως να το περιγραψω...ευχαριστω παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να παίξεις με καινούργιες χορδές; Γιατί αν οι τωρινές έχουν πεθάνει από καιρό, η μουντίλα προκαλείται από αυτές και δεν θεραπεύεται παρά μόνο με φρέσκο σετ...

 

Αν μπορείς δοκίμασε την κιθάρα σε άλλον ενισχυτή ή τον ενισχυτή σου με άλλη κιθάρα για να δεις από που πηγάζει το όποιο πρόβλημα.

 

 

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι παίζεις φίλε μου ;

 

Επιλογές στα λεφτά σου, υπάρχουν και είναι και αξιοπρεπείς. Αλλά πρώτα βεβαιώσου τι είναι αυτό που σε χαλάει. Κάνε ό,τι πρότειναν οι αποπάνω. Άλλαξε χορδές. Πήγαινε την κιθάρα σου σε μάστορα για ένα καλό σεταπ

 

Ενδέχεται οι μαγνήτες να θέλουν ρύθμιση ως προς το ύψος που πρέπει να είναι για να σου αρέσει

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ibanez grg170  σε marshall mg15fx.εχω αλλαξει χορδες κ δεν ειδα μεγαλη διαφορα οπως εχω δοκιμασει κ το υψος στους μαγνητες...θα δοκιμασω σε καποιον αλλον να δω...ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου βρεις ενα βιντεο στο youtube με παρουσιαση οποιουδηποτε ενισχυτη που δεν ακουγεται τουλαχιστον καλα τοτε θα σ πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε υπομονή και με 500 ευρώ περίπου μπορείς να βρεις μεταχειρισμένους engl screamer, ακόμη και από τις αγγελίες του νοιζ, οι οποίοι είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΙ ενισχυτές και μηχανήματα που τα κρατας μια ζωή.

 

Πέραν αυτού το πρόβλημα  με τη μουντίλα - εκτός των περιπτώσεων που προαναφέρθηκαν- ενδεχομένως να προέρχεται και από ταλαιπωρημένο καλώδιο κιθάρας. Δανείσου ένα που γνωρίζεις ότι είναι σε καλή κατάσταση ή αγόρασε ένα φθηνό καινούριο. Μου έχει συμβεί στο παρελθόν και είναι μία πιθανότητα κι αυτή... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου