Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με καρτα ηχου της Ηercules !!


andrikos92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχας καλησπερα σε ολους !!

 

Πριν 1 χρονο περιπου αγορασα το controler της hercules '' Dj Control Steel " --> http://www.hercules.com/gr/DJ-Music/bdd/p/83/dj-control-steel/

 

Λοιπον τωρα πριν 2 βδομαδες αγορασα και την καρτα ηχου της hercules την DeeJay Trim 4&6 --> http://www.thomann.de/gr/hercules_dj_trim_46.htm

 

Το προβλημα που εχω ομως ειναι οτι χαλαει ο ηχος στα ακουστικα .. 1 καρτα εχω την Soundblaster της Creative και για τα ακουστικα εχω την Hercules ...

 

Ξερω οτι δεν ειναι αυτος ο σωστος τροπος να τα συνδεσω ..

 

Οποιος μπορει ας με βοηθησει παρακαλω και να μου πει με ποιον τροπο θα μπορω να εχω σωστo ηχο και στα ακουστικα ..!!

 

Ευχαριστω, Ανδρεας !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις 'χαλαει ο ηχος'/'δεν εχεις σωστο ηχο'? ειναι δηλαδη ποιοτικα χαμηλοτερος στη μια καρτα απο οτι στην αλλη?

 

να υποθεσω πως μιλας για virtual dj/traktor?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με το Virtual Dj δουλευω ..!!

 

Ξεκιναω παιζω κομματια και μετα απο το δευτερο κομματι ο ηχος στα ακουστικα αρχιζει να χαλαει , δηλαδη κανει ενα θορυβο κρουτς κρουτς ... καπως ετσι , και μετα δεν ακουγεται καθολου .!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα καλυτερα να χρησιμοποιεις για ακουστικα την μαμα καρτα ηχου του υπολογιστη/λαπτοπ, και την hercules για τη μουσικη σου, αφου η ποιοτητα σε νοιαζει να ειναι υψηλοτερη στα ηχεια και οχι στα ακουστικα.

Απο εκει και περα μηπως εχει να κανει με 'κακοπερασμενους' drivers στις καρτες ηχου και σου βγαζει latency και προβληματα?

Το vdj να υποθεσω αυθεντικο?

 

Αν εισαι αθηνα θα μπορουσα να το τσεκαρω απο κοντα[στειλε πμ] γιατι εχω στησει 5-6 φορες λαπτοπ για μουσικη σε μαγαζι με controller και vdj κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε μου το Virtual Dj αυθεντικο το εχω .. αυτο που ειχε μεσα μαζι με το controller .. κοιτα θα κανω αυτο που μου ειπες και θα δω τι αποτελεσμα θα εχει ..!!

 

Δυστυχως δεν μενω Αθηνα .. ειμαι απο Κοζανη φιλε .!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου