Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα Αγορια τι λεει ολα καλα;;;

 

Τελικα μετα απο πολλα πολλα χρονια ειμαι 21ετων τωρα αποφασισα να παω να ξαναμαθω μπουζουκι ενα οργανο που σταματησα στην τριτη δημοτικου λογω αποχωρησης δασκαλου και ανωριμου της ηλικιας.....

Εμαθα κιθαρα μεν ενταξει δεν μπορω να πω ακουστικη σε ωδειο κανονικα

αλλα το αποθειμενο μου εμεινε....

 

Τωρα λοιπον που πηρα την αποφαση να ξαναμαθω μπουζουκι ηθελα να

μου προτεινετε καποιο μεχρι 200 ευρω....

Και να μου πειτε πιο ειναι το καταληλο για αρχαριο αλλα να εχει καλο ηχο και αξιοπρεπει ηχο και οχι να τσιριζει στι ψιλες....

 

 

Ευχαριστω Πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άμα ήταν για κιθάρα θα είχαν πέσει πολλές προτάσεις. Δυστυχώς οι Κινέζοι δεν έχουν μάθει να φτιάχνουν μπoυζούκια (yet :) ) οπότε τα 200 ευρώ είναι πολύ περιοριστικά για κάτι που φτιάχνεται χωρίς πολλή αυτοματοποίηση και σε μικρή κλίμακα.

 

Κοίτα για κανένα μεταχειρισμένο με κλάποιον που ξέρει. Στα 200 ευρώ κοίτα να είναι όσο γίνεται ίσιο το μανίκι για να μην φας τα χέρια σου. Συνήθως στα φτηνά οι καβαλάρηδες είναι ...στο θεό, για να παίζουν ακόμα κι αν το καπάκι πάθει ολική καθίζηση :) οπότε έχεις μεγάλο action, αλλά αυτό φτιάχνεται με λίγο τρίψιμο, αν ξέρεις.

 

καλή τύχη, μην το αφήνερις το απωθημένο :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200 ευρώ... βγάζει η κίνα μπουζούκια? Νομίζω οτι ενα μπουζούκι σε αυτα τα λεφτα

θα είναι επιπέδου κιθάρας των 50 ευρώ, δε νομίζω να υπάρχουν καν τόσο φτηνά.

 

edit: το ιδιο πράμα με τον προλαλήσαντα με λιγότερες λέξεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω θα βεις συμπαθητικα οργανα

 

http://www.thebouzoukishop.com

 

σε αυτα τα χρηματα,μη περιμενεις βεβαια και τιποτα το τρομερο μια και τα σοβαρα μπουζουκια παιζουν πολυ πανω απο τα 1000 ευρω...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός απο αυτο που σου εδωσε παραπανω ο φίλος δες και στο εργαστηριο του μάτσικα.

 

http://www.matsikas.gr/el/Catalog-%CE%9C%CE%A0%CE%9F%CE%A5%CE%96%CE%9F%CE%A5%CE%9A%CE%99%CE%91_77.aspx

 

Εχω ακουσει αρκετα καλά λόγια για τα μπουζουκια του σε σχεση παντα με το κόστος τους.

Γνωμη μου μαζεψε λίγα χρηματα ακομα και παρε κατι καλυτερο. Γιατί μετα απο λίγο καιρό θα θες αλλο.

 

Η καλύτερη λύση είναι ενα μεταχειρισμένο σε καλή κατασταση. Τριχορδο θες η τετραχορδο; ριξε μια ματια στις αγγελίες του www.rembetiko.gr

Ειχε καποια φτηνα πριν κανενα διμηνο... Αν δεν εχουν πουληθει είναι ευκαιρία...

 

ΥΓ μπουζούκι είναι το όργανο μου και την εχω πατησει απο αχρηστα όργανα... Θα φας τα χερια σου με ενα κακο και σκεβρομένο μπουζούκι (σιγουρα θα σκεβρώσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας...

Αλλα λογω του επιδοματος που θα παρω σαν ανεργος σκεφτηκα να παρω ενα μεχρι 200 ευρω....γιτα τωρα ποτε θα ξαναπαρω λεφτα......

Για αρχαριους τι προτεινετε;;υπαρχει καπου που μπορω να βρω μεταχειρισμενο;;

Ευχαριστω Πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GAMG-1-1.jpg

 

Πάρε ένα μαντολίνο (μην βαράτε παιδιά... το αγόρασα για να το κουρδίσω σαν μπουζούκι).

Ξέρω..... θέλει ίδιο και ο SF.

;D ;D ;D ;D ;D ;D

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααα τοσο καλα....δεν λεω ωραια η πατεντα αλλα δε με πολυαφορα....

Τεσπα δεν βλεπω τπτ προτασεις με το θεμα μου για μπουζουκι κι ανησυχω....δεν θελω τπτ επαγγελματικο ενα μπουζουκι κανονικο...

 

:( :( :( :( :(

Ευχαριστω Πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααα τοσο καλα....δεν λεω ωραια η πατεντα αλλα δε με πολυαφορα....

Τεσπα δεν βλεπω τπτ προτασεις με το θεμα μου για μπουζουκι κι ανησυχω....

Noμίζω ότι βαριέσαι να ψάξεις...ορίστε καινούργιο από Νάκα (στα 358 με 12 δόσεις)

http://www.nakas.gr/

M367.00247-200.jpg

Και επειδή είσαι καλό παιδί (και τεμπελάκος) σου βρήκα και μαγνήτη για να τα χώνεις

http://cgi.ebay.com/EMG-B-Bouzouki-Acoustic-Guitar-Pickup-part-emg-b-part_W0QQitemZ270381837504QQcmdZViewItemQQptZGuitar_Accessories?hash=item3ef4036cc0#ht_1936wt_941

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εάν κατεβάσεις και το PDF με τα Bstock του Νάκα, έχει μπουζούκι (δεν είναι καν BStock αλλά εκθεσιακό) με 250...άντε και καλές πενιές.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου