Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά alto σαξοφώνου...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω ένα alto σαξόφωνο, που να κρατήσει καιρό και να είναι όσο πιο φθηνό γίνεται. Από το thomann θα βρω καλό; :-\... ευχαριστώ :)

pedals in everything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

κοιταξε υπαρχουν κανα δυο site με αξιοπρεπη σαξοφωνα αλλα υπολογισε οτι για να παρεις κατι καλο και να σου κρατησει θα δωσεις κανα 1000 κο ....

 

ψαξε -

http://www.saxophones.co.uk/

 

και κοιτα η για trevor james η yanagisawa , ειναι τα valiu for money.

music is the answer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αδερφε, επειδη ξερεις τι τσιγκουνης ειμαι θα προτινα το Startone(195Ε)

και αν σου χαλασει στο 6μινο παρε νεο. Εκτος αν θες κατι με αξια,τοτε δωσε κανενα 800αρι και παρε μια γνωστη μαρκα σιγουρη για την αντοχη της.

 

Σημειωση Off Topic

--------------------------

Fender Squier και τα μιαλα στα καγκελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα φίλε!Δες απο sites όπως dv247 για σαξ που έχει ψοβερες τιμες.Πάντοσ για να ξερεις η αλήθεια είναι πως για ένα καλό student σαξ θέλεις 650 stadar.Για τα startone thomann δεν έχω ακούσει και τις καλύτερες γνώμες αλλα προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει. Λοιπόν που λες, το το σαξόφωνο της τάξης 650 και πάνω ειναι σαξόφωνο που απλώς δεν θα σου βγάλει την πίστη απο τα προβλήματα (και ναι μιλάω για το trevor james the horn classic). Aπο έξω ζήτημα να έχει 400 ΑΛΛΑ! όταν αγοράζεισ όργανο απο έξω δεν ξέρεις τι ήχο βγάζει-δεν το έχεις δοκιμάσει διότι είναι λιγο μακριά η αγγλία. Πάντως άμα θες να πάρεις σαξόφωνο και να μην τραβας τα μαλλία σου πάρε καλύτερα αυτές τις μάρκες: trevor james,yanagisawa,yamaha! kai jupiter. Εγώ πάντως έχω το yamaha yas475 kai είμαι μες την καλή χαρά διότι τα yamaha (στα πνευτσα) είναι απο τα πιο μελετημενα και καλοσχεδιασμενα όργανα με παλύ καλή αντοχή στο χρόνο με συχνά οξύ καλοκουρδισμένο ήχο. Τώρα τα trevor james ειναι εξίσου που καλά και καλοσχεδιασμένα όργανα με πιο οβαλ ήχο, κουρδισμένα αλλά οχι τόσο πολύ όσο τα yamaha. Τώρα τα yanagisawa είναι πάρα πολύ καλά όργανα αλλά δεν νομίζω να έχουνε student μοντέλα ::) Πάντως για Ελλαδάρα άμα θες να αγοράσεις για yamaha ξέρω τον νάκα και για trevor james-jupiter (selmer 8))

Trance-former

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ο Macubert ξερει καλο sax απλα ψαχνει κατι οικονομικο και πιστευο οτι οποιοδηποτε μουσικο οργανο αν το φρονισεις θα κανει την δουλεια τ οχι με φοβερο ηχο βεβαια. Ρε Macubert το εδωσες πισω το sax???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν που λες, το το σαξόφωνο της τάξης 650 και πάνω ειναι σαξόφωνο που απλώς δεν θα σου βγάλει την πίστη απο τα προβλήματα (και ναι μιλάω για το trevor james the horn classic). Aπο έξω ζήτημα να έχει 400 ΑΛΛΑ! όταν αγοράζεισ όργανο απο έξω δεν ξέρεις τι ήχο βγάζει-δεν το έχεις δοκιμάσει διότι είναι λιγο μακριά η αγγλία. Πάντως άμα θες να πάρεις σαξόφωνο και να μην τραβας τα μαλλία σου πάρε καλύτερα αυτές τις μάρκες: trevor james,yanagisawa,yamaha! kai jupiter. Εγώ πάντως έχω το yamaha yas475 kai είμαι μες την καλή χαρά διότι τα yamaha (στα πνευτσα) είναι απο τα πιο μελετημενα και καλοσχεδιασμενα όργανα με παλύ καλή αντοχή στο χρόνο με συχνά οξύ καλοκουρδισμένο ήχο. Τώρα τα trevor james ειναι εξίσου που καλά και καλοσχεδιασμένα όργανα με πιο οβαλ ήχο, κουρδισμένα αλλά οχι τόσο πολύ όσο τα yamaha. Τώρα τα yanagisawa είναι πάρα πολύ καλά όργανα αλλά δεν νομίζω να έχουνε student μοντέλα ::) Πάντως για Ελλαδάρα άμα θες να αγοράσεις για yamaha ξέρω τον νάκα και για trevor james-jupiter (selmer 8))

πρώτα απόλα σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. μετά θα ήθελα να σε ρωτήσω πόσα χρόνια παίζεις σαξόφωνο και στο περίπου παίζεις (αφού το έφερε η κουβέντα)

 

pedals in everything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να πώ πως για trevor james και selmerakia  ειναι ο μιχαλιτσιάνος.Ο παρορμητισμός φταίει ίσως ;D Λοιπόν που λες δεν παίζω πολύ καιρό σαξ (3 χρονια) αλλα μέσα σε αυτά έχω φτάσει σε επίπεδο που άλλοι θέλουν 5 και χρονακια, μιας και μελετάω κάθε μέρα απο 1 εώς 2 ώρες.(Η γνωστη ταπεινοφροσύνη του μουσικού ;) ::))  Το σαξόφωνο είναι κάτι που το λατρεύω και γιαυτό θέλω συνεχως να μαθαίνω,οτι μπορώ σχετικά με αυτο μαθαίνοντας γνώμες μουσικών διαφόρων τύπων (κλασσικούς,τζαζιστες,μπαντίστες,οργανοποιοί) αλλά και φυσικά δοκιμάζοντας εγώ ο ίδιος όργανα,καλάμια,εξαρτήματα αποκτώντας έτσι και την δικία μου άποψη για το όργανο. Παντως σχετικά με το στύλ που παίζω δεν έχω κάτι stadar μιας και με μαγεύουν και η κλασσική,και η τζάζ σχολή. Ίσως να γέρνω λιγάκι προς την μοντέρνα τζαζ μιας και η ''νέα ορλεάνικη-σουίνγκ"" τζαζ δεν με πολύ ενδιαφέρουν. Εσυ πόσο καιρό παίζεις?Αν κατάλαβα από τον PitDealer πρέπει να παίζεις αρκετό καιρό

Trance-former

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου