Προς το περιεχόμενο

Το μελλον των live εμφανισεων.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Σαββατο πηγα να δω λαηβ εναν γνωστο Ελληνα καλλιτεχνη ο οποιος εφαρμοσε μια νεα μεθοδο. Αφου δε μπορει να συννενοηθει με τους μουσικους του, απλα τους εξαφανιζει κ βγαινει μονο με εναν dj πανω στη σκηνη.

 

 

Aυτο βεβαια απ την αλλη σημαινει δε γουσταρω να πληρωνω τους μουσικους μου κ να τρωω για παρτη μου ολα τα φραγκα. Σεβομαι την ιστορια του εν λογω καλλιτεχνη αλλα ελπιζω το παραδειγμα του να ειναι προς αποφυγη, γιατι δεν υπαρχει πιο ξενερωτικο να ακους σολο του Μανουσελη κ Μανουσελη να μη βλεπεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επιοικως απαραδεκτο, απατη εντελως. Αυτο ειναι Καραοκε , οχι λαηβ εμφανιση. Αλλα ο εν λογω καλλιτεχνης τολμησε να κανει playback σε προκριματικα διαγωνισμου eurovision κ μπροστα σε 50-100 ατομα θα κολωσει? Χαβ μερσι μπρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' την άλλη βέβαια μάλλον το τραγικό δεν είναι ότι το έκανε, αλλά το ότι το μαγαζί είναι κατάμεστο και ακούς κόσμο να τραγουδάει και να διασκεδάζει από κάτω.

Αυτό το βρίσκω πολύ πιο απωθητικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toυ τα φαγε o Gillan ολα τα λεφτα. Ο περισσοτερος κοσμος ειναι αβουλα οντα που διασκεδαζουν με οτι τους πασαρουν. Εγω πηγα αλλα δεν ηξερα, θα μου πεις ρε μεγαλε δεν ειδες βιντεακια? Αλλα ποσοι πηγαν εν αγνοια τους αραγε? Παρεπιπτοντως ο Καλλιρης , ο Μπιος κ η αλλη κοπελα τραγουδανε με φουλ μπαντα απο πισω κ εξαιρουντε απο αυτο το αισχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλεος, κ υπαρχουν ατομα απο κατω που δινουν τα λεφτα τους γι αυτο το αισχος κ τον αποθεωνουν. Βαζω στοιχημα οτι κ η 1 φωνη ειναι πλεημπακ κ ανοιγοκλεινει το στομα. Αλλα μαλλον η κριση χτυπα κ τους καλλιτεχνες, φανταστειτε ενα σκυλαδικο του μελλοντος με virtual μουσικους, κριση εχουμε, να πληρωνουμε τωρα ολοκληρη ορχηστρα? Να τα παιρνω εγω ολα μονος μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' την άλλη βέβαια μάλλον το τραγικό δεν είναι ότι το έκανε, αλλά το ότι το μαγαζί είναι κατάμεστο και ακούς κόσμο να τραγουδάει και να διασκεδάζει από κάτω.

Αυτό το βρίσκω πολύ πιο απωθητικό...

 

+1234567890

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Προσωπικά δε βλέπω κάτι το (πολύ) κακό, απλά δε μου αρέσει ο συγκεκριμένος καλιτέχνης. Σκεφτόμουνα να κάνω  κάτι παρόμοιο, ή ακόμη και τους David Ford, κλπ που παιζουν με ένα Loopbox όλο κι όλο...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο εαν εισαι ραπερ, εκει σε παιρνει να τα κανεις αυτα , αλλα εαν δεν εισαι τοτε εξαπατας το κοινο σου με σκοπο να τσεπωσεις εσυ κ ο μαγαζατορας σε συννενοηση τα μεριδια των μουσικων, no offence Νικολα δε μιλαω για σενα συγκεκριμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δε βλέπω κάτι το (πολύ) κακό, απλά δε μου αρέσει ο συγκεκριμένος καλιτέχνης.

Συμφωνώ και εγώ. Έτσι κι αλλιώς, οι τεχνολογικές εξελίξεις δημιουργούν και νέες συνθήκες. Θυμηθείτε τις συναυλίες των Queen που για το Bohemian Rapshody χρησιμοποιούσαν στα live playback...Ή ας πούμε...

http://www.noiz.gr/index.php?topic=174074.0

ή οι συναυλίες μέσω Internet...

ή όσοι πάτε στους u2 για να τους δείτε από γιγαντοοθόνες...

Τώρα εάν κάποιοι διασκεδάζουν με τον Pouf...περί ορέξεως!!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου