Προς το περιεχόμενο

Midi controler (usb keyboard) και κάρτα ήχου μαζί?


taskor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Ψάχνω για τον υιό μου κάτι compact λόγο έλλειψης χώρου αλλά και για ευκολότερη μεταφορά εάν και όταν χρειαστεί.(μαζί με laptop). Οπότε midi controler με ενσωματωμένο audio interface και oudio outputs εννοείται. 

 

Δεν θέλει να δουλεύει στο δικό μου setup(ούτε κι εγώ :D ) μιας και θέλει να δουλεύει με διαφορετικό τρόπο. Έχω κατά νου τα παρακάτω midi controlers αλλά δεν καταλαβαίνω πως μεταφέρουν το audio χωρίς κάρτα(ή δεν το κάνουν?).

 

M- audio code 49

Akai Advance 49

akai mpk-249

 

Όλα ίδια είναι :D

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα!

Ψάχνω για τον υιό μου κάτι compact λόγο έλλειψης χώρου αλλά και για ευκολότερη μεταφορά εάν και όταν χρειαστεί.(μαζί με laptop). Οπότε midi controler με ενσωματωμένο audio interface και oudio outputs εννοείται. 

 

Δεν θέλει να δουλεύει στο δικό μου setup(ούτε κι εγώ :D ) μιας και θέλει να δουλεύει με διαφορετικό τρόπο. Έχω κατά νου τα παρακάτω midi controlers αλλά δεν καταλαβαίνω πως μεταφέρουν το audio χωρίς κάρτα(ή δεν το κάνουν?).

 

M- audio code 49

Akai Advance 49

akai mpk-249

 

Όλα ίδια είναι :D

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εαν ειναι USB δεν χρειαζεται καρτα σαν midi. Τον ήχο τον βγάζει η κάρτα απο το λαπτοπ σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου