Προς το περιεχόμενο

ψάχνω μαλακές + ανθεκτικές χορδές για ηλεκτρική κιθαρα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυριοι αι ιδανικαι χορδαι απλα δεν ιφιστανται! :-\

Στην τελευταια αλλαγη στην E.J εβαλα G.H.S(Gilmour signature) οχι λογω κολληματος με τον συγκεκριμενο κιθαριτζη αλλα επειδη ειχαν ενδιαφεροντα νουμερακια (0.10,0.12,0.16,0.28,0.38,0.48).

Βγαζει και για LesPaul με νουμερα                            (0.10,0.13,0.17,0.30,0.40,0.50)

Ειναι λιγο πιο μαλακες (και αυτο με ενδιαφερει μιας κι εχω προβλημα με το χερι μου απο δεκαπενταετιας...),κοστιζουν οσο οι αλλες (γυρω στα 5,5€)κι απο αντοχη τι να σας πω ::)εγω σκουπιζω παντα τις χορδες (και το μπρατσο αναθεμα το νιτρο >:() μετα απο ΚΑΘΕ παιξιμο και με βγαζουνε σε μια-δυο προβες (τριωρες) και σε αρκετο παιξιμο στο σπιτι ;)

Οσο για το γουστο μου μ αρεσουν πολυ οι ernieball (δεν παιζω μεταλικα τραγουδακια!)αλλα δεν κρατανε μια.ΦΤΟΥ!!! ???

Επισης χιλιοειπωμενο αλλα ρυθμισε την κιθαρα σου οσο το δυνατον χαμηλοτερα για να δεις διαφορα και για να παιζεις δεσποταδες αν εισαι του χωρου... ;) ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου