Προς το περιεχόμενο

Αγορα νεου set...


Alexei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλοι drummers του noiz θα ηθελα τη βοηθεια σας... Λοιπον αρχισα να παιζω τυμπανα πριν απο κανενα 6μηνο και τυχαια εγινα κατευθειαν μελος σε group.. To σετακι μου ειναι ενα παλιο Granite που ειχε ενας φιλος παλια και εχω αγορασει επιπλεον ενα crash... Επειδη ομως ο ηχος τους δεν μου αρεσει σκεφτομαι να αγορασω ενα καινουργιο σετ και μ'αρεσει ο ηχος των superstar τις ΤΑΜΑ... Ερωτηση 1η: Οι διαφορες με τα superstar EFX ειναι μεγαλες? Δηλαδη αξιζει να δωσω τα παραπανω λεφτα?? Ερωτηση 2η: Μηπως εχετε καλυτερες προτασεις???

 

Thanx.. :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,καλύτερα να ακούσεις πολλές γνώμες καθώς πολλοί θα διαφωνίσουν μαζί μου.Η γνώμη μου είναι να μην αγοράζεις σε "πακέτο".Π.χ. όπως είναι απαράδεκτο να αγοράσεις υπολογιστή απο προσφορά το ίδιο νομίζω είναι και με τα τύμπανα.Οπότε καλύτερα να συνθέσεις κάτι δικό σου.Έτσι προσαρμόζεις κάθε μέρος του οργάνου σου στις ανάγκες σου.Για αρχή πήγαινε σε μαγαζιά και κοίτα για ταμπούρα,παίξε σε όσα μπορείς και βρές αυτό που σου ταιριάζει,στη συνέχεια δε θα είναι δύσκολο να κολλήσεις και τα υπόλοιπα.Βέβαια μπορείς να το κάνεις και σε μια δόση αυτό καθώς δε θα είναι πολύ εύκολο να αγοράσεις πχ το ταμπούρο και αργότερα να το τραβάς πάλι σε μαγαζιά να αγοράσεις κάσα,τομ,πιατινια κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είναι σχεδόν ανέφικτο αυτό επιθεωρητά μου;

 

Εκτός αν εννοείς να μην πάρει πακέτο στο τσουβάλι τα τύμπανα με τα πιάτα, οπότε μάλιστα.

 

Αλλά για entry level δεν είναι η κουβέντα έτσι κι αλλιώς;

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι ανέφικτο;Απο οικονομική μεριά;Όπως πολύ σωστά είχε πει ο yameth σε κάποιο post του:"είμαστε φτωχοί,γι'αυτό αγοράζουμε ακριβά".Τι και αν είναι αρχάριος,αυτό δε σημαίνει οτι δε μπορεί να πάρει κάτι καλό και να του μείνει.Δες και με τις κιθάρες τι γίνεται,πολλοί αγοράζουν μια κιθάρα και αυτό που μένει μετά τις προσθήκες-τροποποιήσεις απλά θυμίζει αυτό που είχαν κάποτε αγοράσει (και πολυ καλά κάνουν,αναλόγως και την κιθάρα βέβαια).Τεσπά αυτή είναι η δική μου γνώμη όπως είπα και πριν,όταν έχεις την ευκαιρία να προσαρμόσεις το οργανό σου ακριβώς στα μέτρα σου,γιατί να πάρεις κάτι έτοιμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιθεωρητα μου ισως να εχεις δικιο... Απλα ρωτησα επειδη στο συγκρεκριμενο σετ εχω παιξει κ ομολογω πως μου αρεσε κ συμφωνω μαζι σου στο σημειο οτι παρολο που ειμαι αρχαριος θα μπορουσα να αγορασω κατι καλο και να μου μεινει.. Ευχαριστω παντως για την προταση σου.. θα το ψαξω κι αυτο το ενδεχομενο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω.Αφου οπως ειπες παιζεις τοσο λιγο καιρο τυμπανα και αφου εχεις τα granite,η επιλογη σου μετα, ειναι μια κατηγορια παραπανω και οχι superstar tama.Η κατηγορια που πρεπει να παιξεις τωρα ειναι αυτη σαν τα sonor 2005,pearl forum,tama swingstar,gretsch blackhawk(που για μενα ειναι η καλυτερη λυση γιατι ειναι μαονι)γιατι μην ξεχναμε και τα πιατα τα οποια για να ειναι καπως αντιστοιχα με το σετ θα σου ανεβασουν το κοστος.Ετσι αν θες να παρεις tama superstar που θα κανει καπου στα 1100 ευρω,με τα αντιστοιχα πιατα θα πας τουλαχιστον στα 1600 ευρω πακετο,οποτε σκεψου κατι σαν την gretsch με σετ istanbul samatya που θα σου παει μετρητοις καπου στα 900 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου