Προς το περιεχόμενο

Κιθαρομάγαζα στη Θεσσαλονίκη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους, είμαι στη Θεσσαλονίκη εδώ και 2 μέρες, (πρώτη φορά έρχομαι), καθώς βρήκα διαμέρισμα για να μείνω αφού πέρασα στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας και μπορώ να πω ότι δεν ξέρω τι μου γίνεται.Γι' αυτό θα το εκτιμούσα πολύ  όσοι μένετε Θεσσαλονίκη να μου δώσετε τα φώτα σας.Αρχικά, μένω δίπλα στη Ροτόντα,και ψάχνω επειγόντως για μαγαζί που πουλάει ηλεκτρικές κιθάρες για να δοκιμάσω δεν με ενδιαφέρει αν είναι κοντά ή μακριά από τη ροτόντα,Ως τώρα βρήκα μόνο ένα μαγαζί κοντά στο σπίτι μου, αλλά πουλάει μόνο ακουστικά όργανα.Κάπου στο internet είδα ότι υπάρχει ένα μαγαζί με κιθάρες στην Ελευθερίου Βενιζέλου, αλλά δεν το βρήκα όσο και αν έψαξα, και επίσης ρε παιδιά αυτός ο Στόλλας σε ποιά οδό είναι έψαξα στο internet αλλά δεν έβγαλα άκρη στο site του.Τέλος θέλω να μου πείτε αν ξέρετε αν υπάρχει μαγαζί εδώ στη Θεσσαλονίκη που πουλάει περιοδικά σαν το Guitarist ή το total guitar.

Ελπίζω να μη σας κούρασα, περιμένω με ανυπομονησία τις πρώτες απαντήσεις, πιστέψτε δε με χωράει ο τόπος.......  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλως μας ήρθες φίλε :)

 

Πολυ πολυ κοντα σου είναι ενα απο τα καλυτερα και πιο εξυπηρετικά καταστηματα της πολης. Και δεν το λεω για διαφημιση..απ'οτι βλέπω αρκετο καιρο εδω μεσα είναι αποψη που συμφωνουν οι περισσοτεροι αν οχι όλοι.

 

Είναι ο Παναγιώτης Ζάχος http://www.zaxosmusic.gr/

 

Οπως θα κατεβεις απο την Καμαρα προς πλατεια Ναυαρίνου, θα κανεις δεξια στον πρωτο παραλληλο δρόμο κατω απο την Εγνατια. Εκει θα το δεις στα δεξια σου, μετα απο λίγο.

 

Ο Στόλλας είναι στην περιοχη "σφαγεια". Θα παρεις απο καμαρα το αστικο "31" προς ΚΤΕΛ. Μετα απο τα Jumbo και τη Βιλκα, θα κανει σταση το αστικο ακριβως μπροστα στον Στολλα. Θα το δεις το καταστημα, είναι μεγαλο και δεν κρυβεται ευκολα...

 

Για περιοδικά τωρα...Θα κατεβεις την Αγγελακη. Είναι ο δρομος που κατεβαίνει απο το ξενοδοχειο ABC στην Καμάρα (θα το χεις προσεξει). Συντομα θα δεις στο δεξι σου χερι ενα γωνιακο καταστημα με πολλά περιοδικα και εφημεριδες. Ξερω ότι εφερνε τα περιοδικα που ζητας, και φανταζομαι ακομα το κανει ;)

 

Καλη φοιτητική ζωή να'χεις και με ρεγουλα το πανεπιστημιο. Εχει και απ'εξω ομορφα πραματα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου βρισκεσαι στη Ροτοντα, υπαρχουν παμπολλα μαγαζια πολυ κοντα σε εσενα που πουλανε μουσικα οργανα.

 

Υπαρχει ο Δεκαβαλας, πολυ κοντα στη Ροτοντα και πουλαει μονο ακουστικα οργανα. Φανταζομαι ειναι αυτο που βρηκες.

Υπαρχει ο Ζαχος που ανεφερε ο neeq (πραγματικα εξαιρετο καταστημα), που βρισκεται στην Ιωαννου Μιχαηλ. Οπως κατεβαινεις τον πεζοδρομο, κατω απο την καμαρα, στο δεξι σου χερι θα συναντησεις ενα σουπερμαρκετ Μασουτη - αυτη ειναι η Σβολου. Η αμεσως προηγουμενη ειναι η οδος που βρισκεται ο Ζαχος (δες το χαρτη).

Στον ιδιο δρομο με το Ζαχο υπαρχει αλλο ενα μικρο καταστημα, το Χορδες καθως και ενα showroom με DBZ κιθαρες.

Υπαρχει ακομα ο Τσελιος (συνεργατης του Αθηναικου Λογοθετη), ο οποιος βρισκεται στην Λουη, διπλα στην πλατεια Ναυαρινου.

 

Λιγο πιο μακρια, στην Καστριτσιου βρισκεται ο Μαυρομουστακης (δε φαινεται στο χαρτη, google it) και στην Μητροπολεως, λιγο πριν την Αριστοτελους, υπαρχει υποκαταστημα Νακα.

Απο εκει και περα, υπαρχουν οι Λιολιος και Στολλας οπου ομως δεν βολευει να πας με τα ποδια καθως βρισκονται σχετικα μακρια.

 

 

thessaloniki_map_origina-13.jpg

 

 

Edit μιας και το θυμηθηκα: Εκτος απο το καταστημα που ανεφερε ο neeq, υπαρχει και ενα περιπτερο πανω στην Τσιμισκη, λιγο μετα την Αριστοτελους, αμεσως πριν το Metropolis. Φερνει μεγαλη ποικιλια απο ξενο μουσικο τυπο οπως τα περιοδικα που ανεφερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά, τις είδα από χθες αλλά δεν είχα χρόνο να απαντήσω γιατί 

ξεκίνησα αμέσως να βρω τα μαγαζιά.Αρχικά βρήκα ένα μαγαζί (δεν πρόσεξα όνομα) που είχε μέσα κυρίως Cort κιθάρες.Και μετά πήγα στο Ζάχο, όπου πρέπει να συμφωνήσω απόλυτα για την άριστη εξυπηρέτηση και τη φιλικότητα των υπαλλήλων.Το κατάστημα Χορδές το δα από μακριά και νόμιζα ότι ήταν κλειστό, το DBZ Showroom δεν το πρόσεξα.Για το μαγαζί με τα περιοδικά θα ψάξω σήμερα.Ευχαριστώ για όλα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να πας στον Ριχάρδο -ανεξαρτήτως αν αγοράσεις ή όχι- ο οποίος βρίσκεται στην Παπαναστασίου στο 69,έναν από τους πιό κεντρικούς δρόμους της Θεσ/νίκης.Θα διαπιστώσεις οτί παραδόξως υπάρχουν δύο μαγαζιά,ένα σε κάθε πλευρά.Το ένα είναι συμμαζεμένο και νοικοκυρεμένο και το άλλο είναι σαν να έχει πέσει βόμβα υδρογόνου...Μη φοβηθείς όμως,μπες μέσα...Εμπειρία ζωής...;D

 

 

(Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου!)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να πας στον Ριχάρδο -ανεξαρτήτως αν αγοράσεις ή όχι- ο οποίος βρίσκεται στην Παπαναστασίου στο 69,έναν από τους πιό κεντρικούς δρόμους της Θεσ/νίκης.Θα διαπιστώσεις οτί παραδόξως υπάρχουν δύο μαγαζιά,ένα σε κάθε πλευρά.Το ένα είναι συμμαζεμένο και νοικοκυρεμένο και το άλλο είναι σαν να έχει πέσει βόμβα υδρογόνου...Μη φοβηθείς όμως,μπες μέσα...Εμπειρία ζωής...;D

 

 

(Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου!)

 

;D ;D ;D

Καλα αυτο ειναι οντως εμπειρια.

Εγω που τα εχω τα κιλακια μου ::), απλα δεν χωραω να περπατησω στο διαδρομο ισια, παω πλαι-πλαι. Ολα τα λεφτα το καμουφλαρισμενο απο gear γραφειο...

 

Αν ειναι να πας προς τα εκει μερια, Θα ξεκινησεις απο την αρχη της Παπαναστασιου στον Λιολιο, απεναντι απο το Ιπποκρατειο, θα συνεχισεις την Παπαναστασιου ανατολικα με τα 2 καταστηματα Ριχαρδος (το δεξι το συμμαζεμενο και το αριστερο το cult ;) ) και μετα λιγο πριν φτασεις στο γηπεδο του Αρη θα πας αριστερα και θα βρεις τον κεντρικο Νακα.

 

Καλη φοιτητοζωη και να πηγαινουμε και σε κανα μαθημα ε?  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και μετα λιγο πριν φτασεις στο γηπεδο του Αρη θα πας αριστερα και θα...

 

α πα πα πα....

 

μακρια απο τετοιες γειτονιες...   ;D

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη φοιτητοζωη και να πηγαινουμε και σε κανα μαθημα ε?  ;D

 

Για να μην καταληξεις σαν τον μπαρμπαNeeq που τον περνανε για καθηγητη :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..............Αρχικά, μένω δίπλα στη Ροτόντα.........

 

Οφ τοπικ, τωρα ειδα που νοικιασες, διπλα στην ροτοντα. Περνα μια βολτα απο ενα καφε που εχει εκει μπροστα "σφηνακι" και πες χαιρετισματα απο τον neokosmi στον ιδιοκτητη, το φιλο μου τον αρχικαγκουρα Γιαννη. Θα τον γνωρισεις, ειναι σαν ξανθος αγγελος (το εντελως αντιθετο) ;D ;D ;D Εχει και ενα πολυ διακριτικο αυτοκινητο. ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφ τοπικ, τωρα ειδα που νοικιασες, διπλα στην ροτοντα. Περνα μια βολτα απο ενα καφε που εχει εκει μπροστα "σφηνακι" και πες χαιρετισματα απο τον neokosmi στον ιδιοκτητη, το φιλο μου τον αρχικαγκουρα Γιαννη. Θα τον γνωρισεις, ειναι σαν ξανθος αγγελος (το εντελως αντιθετο) ;D ;D ;D Εχει και ενα πολυ διακριτικο αυτοκινητο. ;D

 

 

 

Ο άνθρωπος κιθάρα ψάχνει. Λες να γουστάρει να ακούει καγκουρομπιτομουσική; ;)

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου