Προς το περιεχόμενο

Μαγαζι με μεταχειρισμένα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί με μεταχειρισμένα όργανα στην Αθήνα; Κάτι είχε πάρει το αυτί μου μια φορά αλλά δεν ξέρω που είναι!

 

(βασικά ψάχνω το microkorg σαν τρελλός...)

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bαγγέλη, το πιο αξιοπρεπές μαγαζί με μεταχειρισμένα που ξέρω είναι ο Κοράκης, που βρίσκεται πίσω από την πλατεία Εξαρχείων (δεν θυμάμαι όνομα δρόμου). Είναι ο παράλληλος της Βαλτετσίου, ακριβώς πίσω από την πλατεία, ο οποίος οδηγεί προς την Μπουπουλίνας. Το μαγαζί είναι ψηλά, νοητώς στο ύψος του επάνω μέρους της πλατείας. Εχει περισσότερο πεταλάκια και κίθάρες και αρκετά racks με modules και εφέ.

Καλή τύχη

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχήμα προθύστερο... με πρόλαβε ο Interpaul, χωρίς να τον έχω διαβάσει. Οντως, έχει κυρίως κιθάρες κτλ κτλ, αλλά μπορεί να πετύχεις ενίοτε και κανένα καλό πλήκτρο (είχε περάσει από κει θυμάμαι ένα παλιό korg bx-3, ένα Juno και διάφορα άλλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koίτα κι αυτό, αν και δεν έχω πάει ποτέ για να ξέρω από πρώτο χέρι:

http://www.diatoniko.gr/

 

Πάντως συμφωνώ ότι τα μαγαζιά με μεταχειρισμένα είναι σπατάλη χρόνου, αγοράζουν κάτι σαν μεταχειρισμένο και το πουλάνε σαν καινούριο. Βέβαια αυτό το κάνουν πολλές φορές και τα μαγαζιά που δεν πουλάνε μεταχειρισμένα :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Βαγγέλη, γιατί δεν ψάχνεις το MicroKorg σε κάποιο e-shop; Θα γλιτώσεις περισσότερα αν το βρεις μεταχειρισμένο και μάλιστα σε μαγαζί από το να το πάρεις από τον Thomann ή το Synthplanet; Δεν το νομίζω...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koίτα! Το synthplanet κλπ δεν συμφέρει! Θα μου κοστίσει γύρω στα 460 ευρώ ενώ η adagio στο χαλάνδρι το δίνει 480 μετρητά! Μεταχειρισμένο στο ebay το βρήκα γύρω στα 200 ευρώ αλλά δεν ξέρω τί θα παραλάβω...

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις απόλυτο δίκιο για τις αγορές από Ebay, ειδικά από Αμερική είναι ρίσκο να αγοράσεις μεταχειρισμένο (χώρια που έχει και χοντρά έξοδα μεταφοράς). Πάντως, αυτό που θέλεις ο Thomann το έχει κάπου 390 ευρώ με τα μεταφορικά, γλιτώνεις κάποιο ποσό έτσι. Και κάτι τελευταίο: μην περιμένεις να βρεις MicroKorg κάτω από 350 ευρώ (και λίγα λέω), ακόμα και μεταχειρισμένο. Αυτά τα 200άρια που έχουν οι Αμερικάνοι είναι άπιαστα για Ελλάδα, άρα μάλλον δεν αξίζει να κουράζεσαι για μεταχειρισμένο, δώσε 50 ευρώ παραπάνω και πάρτο του κουτιού να είσαι και σίγουρος...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου