Προς το περιεχόμενο

Vox nutube amp


kardc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην NAMM του 2016 η Vox είχε παρουσιάσει έναν ενισχυτή prototype με τις nutubes.

Link για τις nutubes KORG INC and Noritake Co., Limited Release Innovative Vacuum Tube: the Nutube | News | KORG

Link στο youtube του ενισχυτή

 

Φέτος θα παρουσιάσει και θα διαθέσει στην αγορά τους MV50 που είναι μια υβριδική υλοποίηση

http://voxamps.com/MV50

 

Εμένα μου άρεσε πολύ η ιδέα αλλά είμαι περίεργος να δω έναν ενισχυτή που θα τις χρησιμοποιεί 100% όπως υποτίθεται είναι ο πρώτος αλλά σε compact μεγεθος. Λέτε να είναι αυτή η τεχνολογία the next big thing μετά το modeling;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

johnps μωρέ μια χαρά ακούγονται τα Joyo αλλά η καινοτομία στην Vox είναι η χρήση της νέας λάμπας που έχει ενδιαφέρουσες ιδιότητες βλέπε μικρή κατανάλωση, μικρότερο μέγεθος, μικρότερη φθορά κλπ.

Αυτή είναι το στοιχείο που ίσως κάνει την διαφορά στο μέλλον αν δεν αποδειχτεί μάπα ηχητικά.

 

Τέτοιου στυλ ενισχυτές λάμπα προενίσχυση, solid state τελικό υπάρχουν πολύ καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο συχνα αλλαζεις τις προενισχυτριες λαμπες στον ενισχυτη σου?

Ποια η καινοτομια μιας συσκευης με D-amp και προενσχυση κατι που το αποκαλουν λαμπα?

Κι εστω οτι ειναι λαμπα. Αν στη θεση του βαλω μια ecc83 θα ειναι και αυτη

τεχνολογία the next big thing μετά το modeling? :P

 

Ρε παιδια, ρε παιδια.... ::)

 

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο συχνα αλλαζεις τις προενισχυτριες λαμπες στον ενισχυτη σου?

Ποια η καινοτομια μιας συσκευης με D-amp και προενσχυση κατι που το αποκαλουν λαμπα?

Κι εστω οτι ειναι λαμπα. Αν στη θεση του βαλω μια ecc83 θα ειναι και αυτη

τεχνολογία the next big thing μετά το modeling? :P

 

Ρε παιδια, ρε παιδια.... ::)

 

Δεν με κατάλαβες. :-[

Η καινοτομία είναι αυτό το κάτι που αποκαλούν λάμπα  που ίσως δίνει δυνατότητες για μεγάλους σε watt full "tube"ενισχυτές σε μικρότερες διαστάσεις.

 

Το ότι το ενσωμάτωσαν σχετικά γρήγορα σε ένα προιον το έβαλα για να δείξω ότι δεν είναι ένα ακόμα "πειραματικό" project αλλά ότι έχει potential.

 

Εκεί που το έβαλαν το ξέρω ότι δεν κάνει και πολλά πράγματα,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καινοτομία είναι αυτό το κάτι που αποκαλούν λάμπα  που ίσως δίνει δυνατότητες για μεγάλους σε watt full "tube"ενισχυτές σε μικρότερες διαστάσεις.

Αυτη η λαμπα, η συγκεκριμενη, δεν εχει την δυνατοτητα της ισχυος.

Για να την αποκτησει θα πρεπει να αποκτησει τα κατασκευαστικα χαρακτηριστικα της λαμπας.

Δηλαδη να γινει λαμπα και φυσικα να χασει τις

ενδιαφέρουσες ιδιότητες βλέπε μικρή κατανάλωση, μικρότερο μέγεθος, μικρότερη φθορά κλπ.

Δεν με κατάλαβες. :-[

Δεν καταλαβα σωστα αυτο που εγραψες?

...μια χαρά ακούγονται τα Joyo αλλά η καινοτομία στην Vox είναι η χρήση της νέας λάμπας...

 

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβα σωστα αυτο που εγραψες?

 

;D ;D ;D Τώρα μου απάντησες πιο to the point και νομιζώ ότι με κατάλαβες. ;D ;D

Απλά πριν μου φάνηκε ότι νόμιζες ότι ενθουσιάστηκα μόνο με τα καινούργια ενισχυτάκια.

 

Με τα τεχνικά θέματα δεν διαφωνώ, αλλά προσωπικα σίγουρα θα ήθελα να ακούσω μια πιο ολοκληρωμένη υλοποίηση από κοντά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου