Προς το περιεχόμενο

Καγμάκης Axxion guitars


Mike G

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα, έχουμε άποψη για τις custom Κιθάρες του Καγμάκη; Ψάχνομαι για μία λες πολ ρέπλικα που να μοιάζει οπτικά με την les paul axcess custom σε μαυρο-χρυσό.

 

Είδα αυτην εδώ.

 

https://www.kagmakisguitars.com/k%CE%B9%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%B1-axxion-custom-black-p-1998.html?sess=f13055cbb701e90e050c5a22f35fd3da

 

Με τη διαφορά ότι δεν έχει το belly cut και το ultra neck access (μπορεί να υπάρχει δυνατότητα να το ζητήσω αυτο). Θα πάρω και βέβαια ένα τηλέφωνο εκεί για να μάθω αλλά θα ήθελα μερικές απόψεις. Specwise μου φαίνεται καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

με ενδιαφέρει και μένα μια άποψη για όποιον γνωρίζει

 

Αυτό που βλέπω στα χαρακτηριστικά σε συνδυασμό με gas pickups επίσης Έλληνα κατασκευαστή , είναι τρομερά . Την βρίσκω δελεαστική την τιμή

 

Αν ποτέ φτιάξει μια les paul Randy Rhoads style με cream απόχρωση θα πάω να δοκιμάσω

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Θέλω και εγώ update. Εκείνη η honeyburst, με αυτά τα specs και αυτή τη τιμή, ενεργοποιεί τους σιελογόνους αδένες μου...

 

Πραγματικά και η black beauty & η 59 style προκαλούν  "gasιτιδά"

 

Απ όσο θυμάμαι και αν δεν έχει αλλάξει κάτι, ο Καγμάκης εμπορεύεται και body parts κλπ . Συνεπώς δεν είναι και τόσο παράλογο εάν τα βρίσκει φτηνά, να κρατά χαμηλές τιμές

 

Εξάλλου το 99% του φόρουμ δεν το ενδιαφέρει η....ξυλεία  ;)

Και με gas pickups you can't go wrong

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πήγα τελικά -_- Ανωτέρα βία/το ξέχασα τελείως επειδή ασχολιόμουνα με άλλα πράγματα/βαρεμάρα/όλα τα παραπάνω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα, έχουμε άποψη για τις custom Κιθάρες του Καγμάκη; Ψάχνομαι για μία λες πολ ρέπλικα που να μοιάζει οπτικά με την les paul axcess custom σε μαυρο-χρυσό.

 

Είδα αυτην εδώ.

 

https://www.kagmakisguitars.com/k%CE%B9%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%B1-axxion-custom-black-p-1998.html?sess=f13055cbb701e90e050c5a22f35fd3da

 

Με τη διαφορά ότι δεν έχει το belly cut και το ultra neck access (μπορεί να υπάρχει δυνατότητα να το ζητήσω αυτο). Θα πάρω και βέβαια ένα τηλέφωνο εκεί για να μάθω αλλά θα ήθελα μερικές απόψεις. Specwise μου φαίνεται καλή.

 

Ειναι οντως καστομ; εγω θυμαμαι πως οσες εφτιαχνε ο καγμακης τις ειχε με τη δικη του επωνυμια. Μηπως ειναι εισαγωμενες απο Ασια μερια; παρατηρω οτι λεει assembled στο εργαστηριο του. Πιστευω πως εισαγει ετοιμες τις κιθαρες απο ασια  και τις αναβαθμιζει με πιο ποιοτικο hardware και ηλεκτρικα και εχει ενα καποιο κερδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Λογικά τα συναρμολογεί και τα βάφει

ισως. Αμα βρειτε περισσοτερες πληροφοριες παρακαλω ποσταρετε γιατι αξιζει να στηριζουμε ο,τι καλο. Απλα σε αυτες τις τιμες θεωρω απιθανο να μην εμπλεκεται κινα ή κορεα καπου. Και για αυτο πιθανοτατα δε χρησιμοποιει τη δικη του επωνυμία. Θελει να διαχωρισει το πραγματικα καστομ απο το λοου μπατζετ ισως. Εγω εδω Ολλανδια πρωτοειδα μια μαρκα revelation. Ιδια λογικη. Αγγλος εμπορος αλλα κατασκευη ασια. Να μη πω για Chapman guitars που ειναι γνωστες πλεον, με ιδια φιλοσοφια πανω κατω.

 

Μονο οι ολυμπιες κιθαρες ειναι γκαραντι. ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου