Προς το περιεχόμενο

προγραμμα σε pc με εφε και προσομοιωσεις ενυσχητων ?????


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους...

 

υπαρχει κανενα προγραμμα στον υπολογιστη οπου να συνδεεις καρφι-καρφι την κιθαρα σου και να μπορεις να εχεις εφε οπως μια πεταλιερα ας πουμε ? προσομοιωσεις ενυσχυτων κτλ ? για οικιακη χρηση βεβαια... αν υπαρχει κατι αξιοπιστο πειτε μου... ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To google το ξέρεις?

http://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=software+guitar+effects&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Ξεκίνα έτσι και μετά βλέπουμε...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Peavey: ReValver

 

Line 6: Pod Farm

 

Waves: GTR

 

IK Multimedia: Amplitube

 

Native Instruments: Guitar Rig

 

Digidesign: Eleven

 

Τα παραπάνω νομίζω είναι και τα πιο γνωστά. Βεβαίως, υπάρχουν και αρκετά άλλα. Google is your friend  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραια ταπρογραματα παιδια ευχαριστω... εχω ηδη κατεβασει το guitar rig και το amplitube.ομως δεν ξερω γιατι αλλα υπαρχει καθηστερηση... δηλαδη τραβαω πενια και μετα απο λιγο ακουγεται... ξερει κανεις τι παιζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

latency Problem αυτο σχετιζεται με την καρτα ηχου σου,υποστηριζει asio drivers?αν ναι ψαξε στις ιδιοτητες και κατεβασε τα ms της και δοκιμασε ξανα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάρτα ήχου έχεις? On-board ή ξεχωριστή? Η ύπαρξη καθυστέρησης/latency συνήθως εμφανίζεται σέ on-board κάρτες ήχων.

 

Η σίγουρη λύση είναι η χρήση ξεχωριστής κάρτας ήχου (κυρίως-πλέον-εξωτερικής) με χαμηλό latency.

 

Αν εχεις on-board κάρτα ήχου, θα πρέπει να συμβιβαστείς με τo latency που θα έχεις. Αν αποφασίσεις να αποκτήσεις εξωτερική κάρτα ήχου, εκεί υπάρχουν αρκετές επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε σκούρα τα πράγματα...

 

Αν πάς για εξωτερική κάρτα ήχου σου προτείνω κάποιες από τις Toneport UX1 ή UX2 της Line 6 (αντιπρόσωπος ο Νάκας) που περιλαμβάνουν και το Pod Farm και έχουν πολύ χαμηλό (δεν το καταλαβαίνεις καν) latency. Με τις παραπάνω κάρτες μπορείς βεβαίως πέραν του Pod Farm και με χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε από τα προγράμματα που προαναφέρθηκαν.

 

Φυσικά, υπάρχουν και άλλες κάρτες, αλλά κατά τη προσωπική μου γνώμη αυτές που σου πρότεινα αποτελούν πολύ καλές λύσεις, καθώς έχουν έχουν κιθαριστικό (και όχι μόνο) προσανατολισμό. Eγώ έχω την Toneport UX2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου