Προς το περιεχόμενο

Ταμπλατούρες για πλήκτρα!


ohhai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έψαξα και με την αναζήτηση κ δεν βρήκα κανένα σχετικό τόπικ..

Θέλω να μάθω αν ξέρετε σελίδες που να έχουν μεγάλη ποικιλιά σε ταμπλατούρες για πλήκτρα και που να έχουν μεγαλύτερη ποικιλία απο αυτές τυ guitar pro. Οι σελίδες που περιέχουν ταμπλατούρες για κιθάρα αγγίζουν το +άπειρο... Λυπηθείτε κ τους πληκτράδες!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ έστω οτι θέλετε να βγάλετε ένα δύσκολο σόλο στο πιάνο από ένα κομμάτι κλπ.  δεν θα ήταν πιο εύκολο αν βλέπατε απλώς λίγο τις νότες που πατάει κ μετά να το δοκιμάζατε γ να το βγάλετε? ειδικά αν είναι δύσκολο τότε μια ταμπλατούρα θα βοηθούσε πολύ.. που είναι το περίεργο?? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ έστω οτι θέλετε να βγάλετε ένα δύσκολο σόλο στο πιάνο από ένα κομμάτι κλπ.  δεν θα ήταν πιο εύκολο αν βλέπατε απλώς λίγο τις νότες που πατάει κ μετά να το δοκιμάζατε γ να το βγάλετε? ειδικά αν είναι δύσκολο τότε μια ταμπλατούρα θα βοηθούσε πολύ.. που είναι το περίεργο?? ???

 

Τίποτα το περιεργο ρε συ. βρήκα ευκαιρία να κοροιδέψω τους κιθαρίστες ;D

 

Πάντως ταμπλατούρες δεν έχω πετύχει ποτέ, και δεν ξέρω και τι μορφή θα είχαν.

 

Δοκίμασε πάντως να κάνεις αναζήτηση ψάχνοντας όχι για ταμπλατούρες, αλλά για παρτιτούρες, score, notes κτλ.

 

Κι αν είναι δύσκολο το σολο λόγω ταχύτητας, βαλτο σε κάποιο πρόγραμμα και κάνε το πιο αργο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως έχω δεί παδιά!

 

Ζωγραφισμένα πλήκτρα και τελίτσες. Η ΑΠΟΛΥΤΗ ξεφτίλα!

 

Αν θές παρτιτούρες ψάχνε με τα εξής keywords:

 

score, pdf, FREE  ;D, midi (για να το περάσεις σε κανένα sibelius), και scorch.

 

Δύσκολα θα βρείς κάτι καλό - νόμιμο - δωρεάν πάντως. Εκτός αν είναι κάτι πολύ συνιθισμένο πχ fur elise! Και πάλι να είσαι επιφυλακτικός ειδικά σε κλασσικά κομμάτια. Εχω πέσει πάνω σε φρικαλέες μεταγραφές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....και scorch

 

What's scorch man?  8)

 

 

Πρωτόκολο του Sibelius για παρτιτούρες live στο internet. Είναι η έσχατη λύση, αλλα ποτέ δεν ξέρεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου