Προς το περιεχόμενο

ελληνικες ταμπλατούρες


SYZo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξερει κανεις που θα μποπουσα να βρω ταπλατουρες και συγχωρδιες απο ελληνικα τραγουδια καθε ειδους? ηξερα το κιθαρα.βου αλλα εκλεισε.. :(

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator
ναι αλλα δεν εχει οσα περιμενα.. το βου ειχε πολυ περισσοτερα

 

Και τώρα με το Πάσχα θα διαπιστώσεις ότι και το arni.vu έχει πολύ περισσότερα αρνιά από το αντίστοιχο gr. :lol: :lol: :lol:

 

 

Θα φροντίσουν πάλι τα κανάλια να το εμπεδώσουμε. :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Όπως όλες οι προσπάθειες με πειρατικό υλικό έτσι και αυτές με τις ταμπλατούρες κυνηγήθηκαν και σταμάτησαν.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως όλες οι προσπάθειες με πειρατικό υλικό έτσι και αυτές με τις ταμπλατούρες κυνηγήθηκαν και σταμάτησαν.

 

κατα τη γνωμη μου το υλικο αυτο δεν ειναι πειρατικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είχε ενδιαφέρον η άποψη σου να τη διαβάσουμε.

 

 

με αυτη τη λογικη θα πρεπει να βγει και καποιο νομοσχεδιο οπου να κανουνε μηνυσεις στα διαφορα ωδεια που διδασκουνε <ακουστικη> κιθαρα και ο δασκαλος μαθαινει στα παιδακια διαφορα κοματια τυπου πιχ λαξ.που ειναι το κακο στο αν βγαλω ενα τραγουδι με το αυτι μου να το δειξω και σε καποιον αλλο?ισα ισα διαφημιση τους κανω :roll: [/img]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ απορώ επ'αυτού. Εφ'όσον δεν διαπράττω κάποιο αδίκημα παίζοντας ένα κομμάτι στο σπίτι μου ή ακόμη και δημόσια (αυτό κι αν έχει ενδιαφέρον!), ποια η διαφορά ανάμεσα στο να το διδάξω σε κάποιον προφορικά σε σχέση με το να του το δώσω σε ταμπλατούρα ώστε να κάνει το ίδιο (να το παίξει εννοώ);

 

Εάν πάλι το διδάξω προφορικά σε πολλά άτομα ταυτόχρονα, ή το παίξω αντίστοιχα σε μεγάλο κοινό, τότε διαπράττω αδίκημα;

 

Σε τι διαφέρει η ταμπλατούρα λοιπόν; Πολλώ δε όταν δεν κερδοσκοπώ δημοσιεύοντας ταμπλατούρες (άντε, να εισαχθεί κι αυτή η παράμετρος!);

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μάλλον εμπίπτει στα περί αθέμιτου ανταγωνισμού.

Ο Α δημοσιεύει στο site του τζάμπα περιεχόμενο με σκοπό να προσελκύσει επισκέπτες. Το ίδιο περιεχόμενο κάποιος έχει ασχοληθεί να το συντάξει να το ελέγξει και κάποιος εκδοτικός οίκος Β το πουλάει ως βιβλίο. Ο εκδότης Β, ζητάει από τον Α να το κατεβάσει γιατί πλήττεται το προϊόν του.

 

Πειρατικό (ακριβώς) θα ήταν αν μιλούσαμε για σκαναρισμένες τις σελίδες των βιβλίων.

 

Δηλαδή αν πληκτρολογήσω στο blog μου ένα ένα ολόκληρο βιβλίο γνωστού συγγραφέα και ισχυριστώ ότι το έκανα από μνήμης, δεν πλήττω το κέρδος του εκδότη του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου