Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εχω εναν marchall ενισχυτη 30w και 8α ηθελα να παρω εναν λαμπατο πιστευω 15w (μιας και μου ειπαν οτι θα εχω την ιδια ενταση περιπου παρολο οτι ειναι 15αρης)  απο 180 εως 250 ευρω(δν ξερω απο τιμες) η μουσικη που παιζω ειναι ελληνικο ροκ(πυξ λαξ,ξυλινα σπαθια κτλ.)

και ξενα απο  styl guns oxi poli  disto τι μου προτεινεται. πεταλιερα εχω την line6 floor pod basic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας λαμπατος στα 15w ισως ειναι πιο δυνατος απο εναν solid state 30w, θα σου απαντησουν οι γνωστες. Αν οντως χρειαζεσαι 15w μονο harley benton ga15 παιρνεις με το budget σου. Mπορεις ομως καλλιστα να περιμενεις να κυκλοφορησει ο epiphone valve senior combo των 20w που θα κοστιζει 275 ευρω. Πρωτα ομως βεβαιωσου οτι οντως χρειαζεσαι 15 watt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευεις οτι τα 15w δεν θα μου φτανουν την ενταση που εγω θελω δηλαδη αυτη που εχω και τωρα με τον 3οαρη ? και ο roland που μου λες ειναι για το στυλ που θελω εγω? εσυ τι θα προτεινες ανεξαρτητος τιμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευεις οτι τα 15w δεν θα μου φτανουν την ενταση που εγω θελω δηλαδη αυτη που εχω και τωρα με τον 3οαρη ?

Το αντιθετο πιστευω  :). Αν τον θελεις για σπιτι ειναι πολλα. Aν σκοπευεις να παιξεις live σε μικρο χωρο σε καλυπτουν.

και ο roland που μου λες ειναι για το στυλ που θελω εγω?

Ποιος μιλησε για roland  ???

εσυ τι θα προτεινες ανεξαρτητος τιμης.

Δυστυχως τιποτα, δεν εχω ακουσει καποιον απο αυτους. Ξαναλεω ομως οτι αν προοριζεται για χρηση σε δωματιο κοιτα για 5αρη οπου υπαρχουν αρκετες επιλογες, αν σκοπευεις να τον χρησιμοποιεις σε προβες ή live θα χρειαστει να δωσεις περισσοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη λυση θα ηταν και ενας VOX απο την σειρα AD-VT. Ειναι μεν Modeling, αλλα εχει λαμπα στην προενισχυση. Ο ηχος του ειναι αρκετα καλος και φτανει απο καθαρα μεχρι πολυ πιο βρωμικα απο αυτα που ψαχνεις...

 

http://www.thomann.de/gr/vox_vt30.htm

http://www.thomann.de/gr/vox_ad30vtxl.htm

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dv247.com/invt/31308/

 

Πολύ καλός ενισχυτής, σε πολύ καλή τιμή. Φυσικά μπορείς να περιμένεις για τον Epi Valve Senior όπως γράφει και παραπάνω ο bihlas87. Tα 15 βατ σε καλύπτουν και σε πρόβα και σε live άνετα.

 

Για modelling ενισχυτή όπως προτείτει ο Frost δεν θα συνιστούσα. Στο κάτω - κατω έχεις την πεταλιέρα για τέτοιες καταστάσεις.

 

EDIT: Αν κάνεις ένα ψάξιμο στο νόιζ, θα βρείς πληθώρα θεμάτων που ασχολούνται με αυτό το ζήτημα.

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου