Προς το περιεχόμενο

νεκρος ο πι-σις;... :-(


andreoulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...Και αφου επέστρεψα μόλις σήμερα από διακοπές 2 μηνών (ξερω, ξέρω...) το ερμο κομπιούτερ μου αρνείται να δώσει σημεία ζωής. Το πάτημα του διακόπτη δεν έκανε απολύτως τίποτα. Φυσικά το είχα αποσυνδέσει από το ρεύμα όλο αυτό τον καιρό. Πρώτη σκεψη: τροφοδοτικό. Το αλλάζω (40 ευρά στα σκουπίδια...) αλλά και πάλι τίποτα :evil:

Τσεκάρω μήπως είναι ο διακόπτης ( ενα τζαμπερακι στη θέση power sw) αλλά και παλι τίποτα. με το πατημα του διακόπτη οι ανεμιστηρες της μητρικής κάνουν μια στροφή και σταματουν... (όπως και με το πάτημα του διακόπτη)

Οπότε, μητρική;;; Εβγαλα τις μνήμες και όταν το ανοιξα δεν εκανε τον ήχο λάθους που θα έπρεπε να κάνει! ¶λλα από την άλλη, πως από το πουθενα κάηκε η μητρική;;;

Όλες οι ιδέες και τα ευχέλαια καλόδεκτα :cry: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θα δοκιμάσω και το κόλπο με το BIOS (αυριο πρωί - πρωί), αλλά παραμένει η απορία: πως πέθανε η μητρική;

 

(Ο δολοφόνος ήταν ο μπάτλερ;;;;;) :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου φιλε,

δυστηχως η μητρικες δεν προειδοποιουν :(

ελπιζω μονο να δοκιμασες να αποσυνδεσεις ολες τις συσκευες που περνουν ρευμα ( H/D, DVD κτλ) καθως και να εβγαλες ολες τις καρτες πριν την δοκιμη.

Ενα καμμενο device μπορει να εχει τετοιες παρενεργειες.

Επισης προσεξε αν υπαρχει παχυ στρωμα σκονης σε slots της memory, pci κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λεπτομέρεια, τί τροφοδοτικό καινούργιο έβαλες, και επίσης απο την στιγμή που το έβαλες το καινούργιο κάνει αυτό που λές να φέρνουν μιά στροφή οι ανεμηστήρες και να σταματάει?

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το κάνει και με τα δύο τροφοδοτικά. Οι ανεμιστήρες ζωντανέυουν για 1 δευτερόλεπτο και σταματούν. Κανένα άλλο σημάδι ζωής....

Το τροφοδοτικό είναι Chieftec 350W

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γράψε αν δεν βαριέσαι όλο το σύστημα τι έχει πάνω, καρτες, drives μνημες , τυπους , κ.λ.π.

 

Επίσης αν είχες κάνει κάποια αναβάθμιση υλικού πρόσφατα και τι είχες βάλει πάνω

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, πάμε:

Ρ4 στα 3 GHz, 1,2G και κάτι μνήμη (διάφορα τσιπάκια), 2 maxtor σκληροί (80 και 120 γιγα), terratec phase 28, Nvidia καρτα γραφικών, MSI μητρική, όλα με τους τελευταίους drivers, αρκετά "ανοιγμένος" υπολογιστής (το κουτί το έχω πάνω από 4 χρόνια με συνεχείς αναβαθμίσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το βρεις πες το και σε μένα.

 

Εγώ το δικό μου δεν το κλείνω ποτέ, μόνο όταν λείπω πολλές μέρες, και τότε το κάνει πάντα.

 

Παίζω λίγο με το ον οφ από πίσω. Αν το κρατήσεις λίγο κλείστό, τη στιγμή που το ανοίγεις δίνει λίγο ρεύμα. Εκείνη ακριβώς τη στιγμή πατάς το power και με την τρίτη τέταρτη πέμπτη παίρνει μπρός.

 

Σα να βάζεις μπροστά αμάξι παλιάς τεχνολογίας με μίζα και γκάζι ένα πράμα. :lol:

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου