Προς το περιεχόμενο

Fender Blues Deluxe Reissue


Adamo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλός ενισχυτης αλλά για κιθάρες με μονοπήνιους μαγνήτες.Απο οτι ειδα θέλεις να κουμπώσεις οπως λές les paul.Δεν θα σου τον πρότεινα για les paul.O ενισχυτης βρωμίζει πάρα πολύ εύκολα με διπλούς μαγνήτες .Εκτός και αν παίζεις στο 1 ;D.Τον ειχα και εγω τον ενισχυτη και τον εδωσα για αυτο το λογο.Το συγκεκριμένο θέμα θα εχεις ΚΑΙ με αλλαγή ηχειου.Με μονούς μαγνήτες αντε μεχρι p90s ομως θεριζει.Αν θες να το διαπιστωσεις και μονος σου ,παρε τη κιθαρα σου και πηγαινε δοκιμασε εναν σε ενα μαγαζι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για τον classic ετσι ακουγα αλλα ποτε δεν ειχα θεμα ισως γιατι οι μαγνητες μου ειναι PAF χαρακτηρα.Θα το τεσταρω και θα δω.Ελπιζω να μην ισχυει γιατι μετα ανεβαινει πολυ το budget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αλλαξεις την v1 λυχνια εχει επιδραση στα μεσαια και στο gain ακομα κι αν δεν παιζεις στο drive channel. τουλαχιστον ετσι διαπιστωσα στον δικο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Adam μπορείς να πας στον Νάκα να το δοκιμάσεις (Αθήνα είσαι αν θυμάμαι καλά ε;). Τον ενισχυτή τον έχω, και για αυτό που θες είναι μια χαρά. Πολύ προχωρούν σε αλλαγή ηχείου, εγώ αν και το σκεφτόμουν δεν το έκανα γιατί τελικά περισσότερο προκατειλημμένος ήμουν παρά ουσιαστικό θέμα αντιμετώπισα. Επίσης μελλοντικά μπορείς να πάρεις ένα από τα kit των fromel ή granger και με λίγα χρήματα να αναβαθμίσεις ουσιαστικά τις όποιες μικροατέλειες του.

 

Off topic: Αγόρασα το full mod του Granger για ένα Hot Rod Deluxe που έχω (mod+λάμπες+ηχείο) και είναι η μέρα με τη νύχτα ο ενισχυτής.

 

Γνώμη μου δοκίμασε τον στον Νάκα να έχεις μία άποψη, νομίζω ότι είναι αυτό που ψάχνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο; Το mod;

 

(Αν εννοείς αυτό κόστισε 165 δολλάρια + κανά 20άρικο τα μεταφορικά, και εκτός από το mod με τις οδηγίες, είχε ένα σετ λάμπες JJ 6L6GC, τρεις JJ ECC83S/12AX7, και ένα ηχείο WGS ET65 8 ohm).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τον ακουσω μεσα στη βδομαδα παιδια πρωτα ο Θεος.

Τα mods που λες τι ακριβως "πειραζουν"?εχεις μηπως κανα ηχητικο με πριν και μετα?

Αν και γενικα βαριεμαι απιστευτα να μπαινω σε διαδικασια σκεψης  μονταρισματος ενισχυτη.Περα του οτι ειναι δαπανηρο..Γιατι αν ειναι να δωσω σουμα 800-900 μεταχειρισμενο για να κανω μοντες πηγαινα με τη μια σε ανωτερης κατηγοριας ενισχυτη  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχω clips από πριν, αν θες να σου γράψω κάτι τώρα με την πρώτη ευκαιρία μπορώ να το κάνω και να σου στείλω (πρόχειρο με κανά κινητό και έτσι, 0 χρόνος για κανονικό recording). Τα mods βελτίωσαν πολύ την απόκριση του master volume και των μεσαίων, την ευκρίνεια του reverb, το gain στο gain και more gain channel, αλλαγή στα input switchies αυτά που θυμάμαι στα γρήγορα. Και φυσικά καθοριστικό ρόλο έπαιξε το ηχείο στο όλο αποτέλεσμα.

 

Πάντως δεν είναι τπτ τραγικά mods όσον αφορά την υλοποίηση, σαν αποτέλεσμα έκαναν διαφορά.

 

Έχεις δίκαιο για το οικονομικό. Εγώ είχα πάρει μεταχειρισμένο το hot rod 400-450 ευρώ πριν από καιρό και με τα έξοδα του mod πάλι κάτω από την τιμή καινούργιου ήμουν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου