Προς το περιεχόμενο

προβλημα στα πενταλ Roland HD1


harisexp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκόνη έχω πάρα πολλή τό έκανα όμως βίδες καί τό καθάρισα πολύ καλά.Τό σέτ πού διάλεξα είναι σωστό βάση τού χώρου μου.Βασικά τό πήρα γιατί προέκυψε από κάτι άλλο πού επέστρεψα στό μαγαζί γιά αλλαγή.Απλώς ή ρόλαντ τό έχει ρίξει τώρα τελευταία στίς φτηνοδουλειές παρόλο πού τό σέτ αυτό τό χρεώνει πανάκριβα.Όπως καί τό TD4 άν καί καινούργιο μοντέλο ό εγκέφαλος του είναι μιά αθλιότητα ή ντροπή τής ρόλαντ.Δέν έχει ούτε midi in ούτε κανονικές υποδοχές γιά καλώδια.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για τον τεχνικό δεν μου είπες.

Λες ότι το έκανες βίδες και το καθάρισες πολύ καλά. Να θεωρήσω ότι ο τεχνικός είσαι εσύ;

 

Η Roland, όπως και άλλοι κατασκευαστές, βγάζει διάφορες κατηγορίες στα ηλεκτρονικά της τύμπανα. Το HD-1 καθώς και το TD-4 που αναφέρεις είναι αυτής της κατηγορίας σε αυτά τα χρήματα. Διαφορετικά υπήρχαν/υπάρχουν τα TD-10/20/12/30 με τα ανάλογα pad και για ανάλογες απαιτήσεις. Δεν είναι όλα τα ίδια, σου παρέχει ότι πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον τεχνικό δεν μου είπες.

Λες ότι το έκανες βίδες και το καθάρισες πολύ καλά. Να θεωρήσω ότι ο τεχνικός είσαι εσύ;

 

Η Roland, όπως και άλλοι κατασκευαστές, βγάζει διάφορες κατηγορίες στα ηλεκτρονικά της τύμπανα. Το HD-1 καθώς και το TD-4 που αναφέρεις είναι αυτής της κατηγορίας σε αυτά τα χρήματα. Διαφορετικά υπήρχαν/υπάρχουν τα TD-10/20/12/30 με τα ανάλογα pad και για ανάλογες απαιτήσεις. Δεν είναι όλα τα ίδια, σου παρέχει ότι πληρώσεις.

Ό τεχνικός είναι στά κεντρικά στό service, μέ αυτόν μίλησα.Δέν χρεάζεται νά είσαι τεχνικός γιά νά καθαρισεις τήν σκόνη από ένα πεντάλ .Σίγουρα δέν είναι όλα τά ίδια , αλλά 750 ευρώ πού έδωσα όταν πρωτοβγήκαν γιά τά HD-1 δέν είναι πάρα πολλά;Εγώ λέω ότι είναι, όπως καί πολλοί άλλοι.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ό τεχνικός είναι στά κεντρικά στό service, μέ αυτόν μίλησα.

Όταν λες κεντρικά σε ποιά πόλη;

 

Δέν χρεάζεται νά είσαι τεχνικός γιά νά καθαρισεις τήν σκόνη από ένα πεντάλ .

Δεν ξέρω απ'αυτά, απλά ρωτάω  :)

 

Σίγουρα δέν είναι όλα τά ίδια , αλλά 750 ευρώ πού έδωσα όταν πρωτοβγήκαν γιά τά HD-1 δέν είναι πάρα πολλά;Εγώ λέω ότι είναι, όπως καί πολλοί άλλοι.

Μάλλον έδωσες πολλά, ίσως δεν έψαξες πριν αγοράσεις. Πριν πόσο καιρό τα αγόρασες;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες κεντρικά σε ποιά πόλη;

Μάλλον έδωσες πολλά, ίσως δεν έψαξες πριν αγοράσεις. Πριν πόσο καιρό τα αγόρασες;

Στήν Πάτρα.Ελλάδα ακόμα έχουν περίπου 600 ευρώ, τά αγόρασα πρίν 2 χρόνια.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Στήν Πάτρα.

Μάλιστα. Εσύ σε ποιά πόλη είσαι;

 

Ελλάδα ακόμα έχουν περίπου 600 ευρώ,

Εκεί περίπου. Καλή η τιμή γι'αυτά που προσφέρει.

 

τά αγόρασα πρίν 2 χρόνια.

Οπότε είσαι εντός εγγύησης.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου