Προς το περιεχόμενο

Ελληνικό τζαζ Βιβλίο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Ψάχνω ελληνικό βιβλίο για αρχαρίους για τη φιλοσοφία και το πως φτιάχνουμε τζαζ μπασο γραμμές όταν έχουμε τις συνχορδιες απο κάποιο τραγούδι κτλ.

Θέλω να είναι ελληνικό γιατί με τις ξένες ορολογίες δεν το έχω.

Αν υπάρχει και σε κάποιο site έτοιμο να το παραγγείλω ακόμα καλύτερα

 

Ευχαριστώ  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεωρούσα απίθανο να υπάρχει αλλά βρήκα το παρακάτω για το οποίο όμως δεν ξέρω τι και πως. http://www.ebooks.gr/gr/%CF%84%CE%BF-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%83%CE%BF-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CF%84%CE%B6%CE%B1%CE%B6-187298.html

 

Γνώμη μου είναι ότι αν ξέρεις ήδη την ελληνική ορολογία δε θα δυσκολευτείς καθόλου να καταλάβεις την αγγλική, εξάλλου αν πας να παίξεις με άλλους τζαζ πιο πιθανό να σου πει ότι η συγχορδία είναι dominant παρά δεσπόζουσα. Οι επιλογές στα αγγλικά είναι άπειρες εννοείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ πολύ.είδα ότι το έχει και ο Νάκας Ετοιμοπαραδοτο και μου είπε Ν πάω από εκεί να το δω.Εχεις δίκιο για αυτό που λες.Απλά επειδη στη θεωρία που κάνω ( με βιβλία και λίγο με δάσκαλο στο σπίτι ) είναι σε αρχικό στάδιο αυτές τις ορολογίες ακόμα δεν τις ξέρω.Και έχω ξεχάσει και τα αγγλικά μου μετά από τόσα χρόνια.μακάρι να με βολέψει αυτό γιατί λατρεύω την τζαζ και βρήκα μια ωραία παρέα για Ν κάνουμε πρόβες και πιθανά live.

Σ ευχαριστώ πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου