Προς το περιεχόμενο

Τι είν' τούτο βρε παιδιά; (ενοχλητική διαφήμιση)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Δεν φταίει το Noiz (που το αναφέρεις και στο youtube...) ούτε οι σελίδες.

Εχεις εγκαταστήσει κάποιο add-on στο browser με αυτές τις συνέπειες και αφορά μόνο τη δική σου περιήγηση.

 

Πρόσεχε τι εγκαθιστάς. Διάβαζε τα σχόλια πριν.

 

Αφαίρεσε όλα τα add-ons και βάλε (αν θες) μόνο όσα μπορείς να εμπιστευθείς. Μπορείς να το ελέγξεις κατεβάζοντας κάποιον άλλον browser.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ξεκαθαρίσω ότι δεν κατηγόρησα σε κάτι το Noiz. Αυτό νομίζω ότι είναι προφανές. Αλλά τις διαφημίσεις τις βλέπω και με τον firefox και με το chrome, και στους τρεις υπολογιστές μου.

Αν γνωρίζει κάποιος ποιο είναι αυτό το ad on για να το βάλω, θα του είμαι ευγνώμων.

Ευχαριστώ.

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα λοιπόν είναι στο πισί σου.

Εγώ νομίζω ότι στην έχει πέσει κάποιο adware.

Κατέβασε και εγκατάστησε το Αd-Αware (http://www.lavasoft.com/), κάντοι update Και βάλτο να σκανάρει τον υπολογιστή σου.

Πες μας τι έγινε.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταίει το Noiz (που το αναφέρεις και στο youtube...) ούτε οι σελίδες.

Εχεις εγκαταστήσει κάποιο add-on στο browser με αυτές τις συνέπειες και αφορά μόνο τη δική σου περιήγηση.

 

Πρόσεχε τι εγκαθιστάς.

 

Δεν είναι απαραίτητο να έχει εγκαταστήσει ο ίδιος το add-on ,κάλιστα μπορεί να έχει εγκατασταθεί κι από μόνο του  ;D

Πριν κανά δίμηνο πήρα το μηχάνημα φρεσκαρισμένο. Ήταν πίτα από διάφορες χλαπάτσες .Προσωπικά δεν ξέρω από κουμπιούτερ ,αλλά ο φίλος που μου τα φτιάνει με ρώταγε περί των βρωμερών σοκακίων που περιδιαβαίνω ;D

Ε λοιπόν ,η μοναδική αμαρτία που είχα κάνει το τελευταίο χρόνο ,ήταν πως παρακολουθούσα τους αγώνες της f1, από σάιτ της πυρκαγιάς και αυτά ήταν υπέυθυνα για το 99% των περιπτώσεων εγκατεστημένων add-ons στο μηχάνημά μου και εν αγνοία μου. Όπως μου ανέφαιρε κοροιδευτικά ,αυτός που σου προσφέρει παράνομα τον αγώνα ,δεν στον προσφέρει για τη ψυχή της μάνας του ,έχει σκοπούς και μάλιστα κακούς  ;D

 

Επίσης ,όπως μου ανέφεραι το καθάρισμα ήταν μια επίπονη διαδιακασία και όχι τόσο απλή ,όσο τη περιγράφεις .

Σίγουρα δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες ,ούτε γνωρίζω αν ο ΟΡ ,έχει τα ίδια θέματα σε σχέση με αυτά που είχα εγώ .

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αφαίρεσε όλα τα add-ons και βάλε (αν θες) μόνο όσα μπορείς να εμπιστευθείς. Μπορείς να το ελέγξεις κατεβάζοντας κάποιον άλλον browser.

Είναι πολλά τα add-ons με τέτοιες παρενέργειες. Αφαίρεσε τα όλα αρχικά και δες.

Αν συνεχίζει το πρόβλημα κάνε αυτό που λέει ο RayDTutto.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρόσθετα που υπήρχαν στον firefox και στο chrome ήταν πάρα πολλά. Το περίεργο ήταν ότι δεν τα είχα εγκαταστήσει εγώ, ούτε και γνώριζα τι ήταν το καθένα. Ο firefox μόνον είχε φορτωμένες καμιά 20αριά search engines ... 

 

Μόλις τα κατάργησα και έκανα επανεκκίνηση το PC πάει σφαίρα! Μόνον τότε συνειδητοποίησα ότι μέχρι τώρα σερνόταν.

 

Εγκατέστησα το Αd-Αware και δεν βρήκε  τίποτα. Παρόλα αυτά μου πρόσθεσε ένα toolbar (τα σιχαίνομαι) δίχως να με ρωτήσει, και έκανε πρώτη σελίδα την δική του. Οκ μέχρι εδώ, είναι αναμενόμενο. Αφού επαναπροσδιόρισα και στους 2 browsers ότι η αρχική μου θέλω να είναι το google, όταν τα επανεκινούσα το Αd-Αware έβαζε πάλι ως αρχική την δική του δίχως να με ρωτήσει!

Με εκνεύρισε και το απεγκατέστησα για να ησυχάσω.

Αμ, δε!  Το πρόβλημα λύθηκε στον firefox αλλά όταν ανοίγω το  chrome ανοίγουν δύο καρτέλες μαζί. Η δεύτερη είναι του Αd-Αware.  >:(

 

Τέςπα ας είναι κι έτσι .. το pc μου είναι πιό γρήγορο όταν σερφάρει, και δεν βλέπω πλέον αυτές τις ενοχλητικές αγγελίες.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους.  :)

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλα αυτά μου πρόσθεσε ένα toolbar (τα σιχαίνομαι) δίχως να με ρωτήσει, και έκανε πρώτη σελίδα την δική του.

προσπάθησε να ξανακάνεις την εγκατάσταση προσεκτικά και θα παρατηρήσεις (κάπου ανάμεσα στα πολλά next) πως έδωσες τη συγκατάθεσή σου...

αν το κάνουν δίχως αυτή θα έχουν πρόβλημα...οπότε, εκμεταλλευόμενοι την συνήθεια του κάθε μέσου χρήστη (next...next...next....α! επιτέλους εγκαταστάθηκε!) την παίρνουν, ας πούμε, στη ζούλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου