Προς το περιεχόμενο

the Blue Side Band - Give Her Some Moonlight


Shelter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

 

Το τελευταίο μοντέλο της εταιρείας μας.  ;D

 

Ελπίζω να το βρείτε αξιο μιας ενδεχόμενης ακροάσεως.

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχαμε ξανακουσει (σε παλιοτερο post) live μαζι με αλλα δυο νομιζω. Anyway, ειναι πολυ ωραιο και ατμοσφαιρικο. Ειδικα το ρεφρεν μου αρεσει για την απλοτητα και αποτελεσματικοτητα του στο συνολο του κομματιου.

Για επιρροες δε θα μιλησω γιατι (προσωπικα) το θεωρω σπαστικο. Προτιμω να το ακουω σαν ενα κομματι των ''the blue side band''.

Δε θα μιλησω ουτε για θεματα ενορχηστρωσης/μιξης, αφου μου ακουγεται σαν κατι οριστικο και ηδη δουλεμενο με την δικη σας αποψη.

Το μονο, λοιπον, ''λαθος'' ειναι οτι ειναι στην ενοτητα ''clips''. Στη θεση σας δε θα το εβγαζα για κριτικη/συμβουλες/σχολιασμο και τα λοιπα που συνεπαγονται σ'αυτη την ενοτητα, αλλα θα το παρουσιαζα με καποιον αλλο τροπο. Προσωπικη αποψη... :)

Τα συγχαρητηρια μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Στα είπα ιδιωτικώς, να στα πω και δημοσίως... :)

 

Το κομμάτι μου αρέσει πάρα πολύ. Καταπληκτική ατμόσφαιρα, ιδιοφυές εύρημα το

άδειασμα στο δεύτερο ρεφραίν. Η μπάντα έχει κατακτήσει το ύφος και τον ήχο της.

Συμφωνώ με τον Gianniss, αλλά μια και το πόσταρες εδώ, να πω πως το μόνο που

με ενοχλεί είναι η ακουστική-την βρίσκω υπερβολικά σκληρή, ίσως και τελείως περιττή.

 

Ελπίζω να καταφέρω να σας ξαναδώ ζωντανά κάποια στιγμή. Εχει περάσει πολύς καιρός

από εκείνη την πρώτη φορά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε πολύ όλους παιδιά.

 

Το κομμάτι αυτο ειναι σημαντικό για μένα αλλα και για τους υπολοιπους ισως και λιγο περισσοτερο απο τα αλλα. Επισης ειναι το προτελευταιο μιας ενότητας (το τελευταίο ψήνεται στο στουντιο).

 

Ίσως έπρεπε να "κοψουμε" και να κανουμε αλλο eq στα σημεια που η ακουστική παιζει μονη της. Υπήρξαν και καποιες διχογνωμιες για το πόση παρουσια θα ειχε στο τελικο αποτελεσμα. Το ιδιο και για το μπάσο που εχει μειωμενη ατάκα τόσο λογω τρόπου που παιχθηκε οσο και γιατι ειχα την έμπνευση να σετάρω με φλατς  ;D.

 

Η παρατήρηση του Γιάννη ειναι εύστοχη. Απλά που προτείνετε να το έβαζα?

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου