Προς το περιεχόμενο

Help για ακόρντα πλίζ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιό καλό αγόρι με (πολύ) καλύτερο αυτί απο το δικό μου και πολυ περισσότερο ελεύθερο χρόνο θα κάνει το ψυχικό να transcribe το εν λόγω άσμα??

 

Είναι παραγγελιά για βραδινή μπυρο-κρασοκατάνυξη με γερόντια (φίλους του father) και δεν είναι ευγενικό να τους πω όχι  :)

 

 

Τα χοντράδια, βασικά ακόρντα, ισα να συνοδεύουν την τραγουδιάρα...

Εμένα προσωπικά μου φαίνεται μεγάλο πακέτο, πολλές αλλαγές για τραγούδι 100 χρονών...Ημαρτον!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η Τσαλιγοπούλου? Γιατί είναι αρκετά εκτός... πωπω...

 

Η Ελένη ήταν εκτός ακόμα και στο κλάμα της στο μαιευτήριο όταν γεννήθηκε (όπως ο Γκέκας offside ένα πράγμα)....αγνόησέ την και αν μπορείς ασχολήσου με την μουσική.

Θένξ ρε μαν μόνο και μόνο που το κοιτάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακου το απο εδω γιατι η πρασιναδα της Τσαλιγοπουλου εμποδιζει την ..αναγνωση των ακκορντων.. ;D η Αλεξιου το λεει ετσι κι αλλοιως πολυ καλυτερα (τι καλυτερα δηλ. το ΣΚΙΖΕΙ το ασΘμα,καλυτερα το λεει μονο η Εσκεναζυ)

 

 

 

ΕΛΑ ΣΤΟ ΒΡΗΚΑ ΕΤΟΙΜΑΤΖΙΔΙΚΟ  ;D

 

http://kithara.to/ss.php?id=Mjg1ODEyODM1

 

Εμένα προσωπικά μου φαίνεται μεγάλο πακέτο, πολλές αλλαγές για τραγούδι 100 χρονών...Ημαρτον!!!

 

το κομματι σε μπερδευει γιατι αλλαζει από Χιτζάζ σε Σαμπάχ  ;)

 

μη ξεχνας οτι ο Παναγιώτης Τούντας που το "εγραψε" (λεμε τωρα γιατι το κομματι μοιαζει με τουλαχιστον 100 τουρκικα τραγουδια που ξερω  ;D)     εκτος απο μεγαλοφυΐα ηταν και αρκετα σπουδαγμενος μουσικος και τα κομματια του δεν ηταν ποτε "ευκολοπαιχτα"

 

anyway ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΑ ειναι παντως... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εμφανίζει απο Αλεξιου που παρέθεσες.. :(

Τα έχω ακούσει όλα πάντως, απο Αλεξιου (αν και τέλειο εκτελεστικά) μου πέφτει πολύ γρήγορο-πολύ ψηλά για τα γούστα μου.

Τα ακόρντα απο το kithara.to (τα είχα τσεκάρει ήδη) είναι στο γάμο του καραγκιόζη, γίαυτό ζήτησα βοήθεια.

Όντως, τρομερή τραγουδάρα πάντως...they don't make em like that anymore  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω autotune μόνη της η Αλεξίου...

 

Μην το ψάχνεις....ο θηλυκός Νταλάρας.

Τη μέρα που θα κάνουν φάλτσο/λάθος, εμείς θα πιάσουμε το Jokker  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω autotune μόνη της η Αλεξίου...

Αν και δεν με ενδιαφέρει η Τσαλιγοπούλου, δεν μπορώ να αναφερθώ στην τεκμηριωμένη (με τεχνολογία) πεποίθηση επαγγελματιών (μουσικών και ηχοληπτών) οι οποίοι θεωρούν (όπως μου ανέφεραν) ότι η εν λόγω τραγουδιάρα καθιστά το autotune άχρηστο λόγω του ότι "καρφώνει" τα κομμάτια.

 

Δεν εκφράζω άποψη καθότι ούτε γνώση στο ιδίωμα και τις ιδιομορφίες του έχω, ούτε με ενθουσιάζει ιδιαίτερα (ειδικά η Τσαλιγοπούλου) αλλά απλώς αναφέρω ένα γεγονός.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν με ενδιαφέρει η Τσαλιγοπούλου, δεν μπορώ να αναφερθώ στην τεκμηριωμένη (με τεχνολογία) πεποίθηση επαγγελματιών (μουσικών και ηχοληπτών) οι οποίοι θεωρούν (όπως μου ανέφεραν) ότι η εν λόγω τραγουδιάρα καθιστά το autotune άχρηστο λόγω του ότι "καρφώνει" τα κομμάτια.

 

Δεν εκφράζω άποψη καθότι ούτε γνώση στο ιδίωμα και τις ιδιομορφίες του έχω, ούτε με ενθουσιάζει ιδιαίτερα (ειδικά η Τσαλιγοπούλου) αλλά απλώς αναφέρω ένα γεγονός.

 

Funny that you mention that, γιατί (από επίσης ειδικούς/μουσικούς του χώρου) επικρατεί η άποψη ότι η Τσαλιγοπουλου είναι πιο πράσινη και απο Βάζελο ΑρχιΠασόκο  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Funny that you mention that, γιατί από (επίσης ειδικούς/μουσικούς του χώρου) επικρατεί η άποψη ότι η Τσαλιγοπουλου είναι πιο πράσινη και απο Βάζελο ΑρχιΠασόκο  :)

 

+1000

 

 

Παντως και η Αλεξιου ΠΟΛΥ μικρη τα εκανε τα πρασινακια της

 

εδω διπλα στο ΔΑΣΚΑΛΟ (που ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι εχει καταπιει το autotune) ακουγονται καποια ελαφρα μεν,αισθητα δε ,"πρασινακια"...πταισματα βεβαια μπροστα στα "λιβαδια ΑΡΟΖΑ" της Ελενιτσας... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου