Προς το περιεχόμενο

Ποσο αξιοπιστα ειναι τα acer λαπτοπ


PlatwN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα σου αναφερω τις δικες μου εμπειριες, μαζεψε και αλλες και βγαλε συμπερασματα...

Χαλασμενο DVD Writter στον χρονο, touchpad που δεν "ακουει" πολυ καλα στα δυο, πλαστικακια στα μεντεσεδακια της οθονης που εχουν κανει ρωγμες και μαδανε σιγα-σιγα, αυτονομια μπαταριας πολυ μικρη.

Μετακινηση εκτος σπιτιου, ζητημα να εχει γινει 2-3 φορες, παντα σε τσαντα, χωρις χτυπηματα κλπ.

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την πλακα νομίζω ότι αν διαλέξεις ένα καλο,με όχι amd αλλα με intel cpu θα είσαι μια χαρά,βλέπω φίλους χωρίς προβλήματα,αλλα είναι ντεμί,εγώ που είχα acer κάποτε είχα πολλά προβλήματα..Απο`κει και πέρα να δεις και τα τοσιμπάκια που αντέχουν στον χρόνο,εννοώντας ώρες λειτουργίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από προσωπική εμπειρία μπορώ να πω ότι τα Acer δεν είναι καθόλου αξιόπιστα. Είχα πάρει ένα Acer, πολύ καλό μοντέλο, με αρκετά ανεβασμένα specs (το κέρασα σχεδόν ενάμιση χιλιάρικο). Πάντα το πρόσεχα, το κρατούσα σε καλή κατάσταση και τα σχετικά.

 

Το αποτέλεσμα; Μέσα σε 2 χρόνια είχα μια φορά χαλασμένη οθόνη και 2 φορές κάηκε η μητρική. Μάλιστα, την πρώτη φορά που χτύπησε η μητρική ήταν εντός εγγύησης και μου κράτησαν το laptop πάνω από ένα μήνα μέχρι να μου την αλλάξουν! Ούτε το service τους φάνηκε ιδιαίτερα αξιόπιστο στην περίπτωσή μου.

 

Για να είμαι ειλικρινής, ξέρω κόσμο που έχει Acer και είχαν/έχουν μηδέν προβλήματα για χρόνια. Ξέρω όμως άλλους τόσους και ακόμα περισσότερους που είχαν παρόμοια εμπειρία με αυτή που είχα εγώ με τα Acer.

 

Θα συμφωνήσω με Τάσο και Γιάννη:

1) Ό,τι πληρώνεις παίρνεις.

2) Toshiba for the win αν θέλεις κάτι αξιόπιστο. Ειδικά κάτι Tecra, Portege και τέτοια είναι άπαιχτα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα για ωρες λειτουργιας δεν πολυκαιγομαι κιολας...

βρηκα αυτο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907392 αλλα δεν ξερω,ακουω πολλα για τα acer,οτι παρουσιαζουν προβληματα και ετσι,αλλα απο αλλους οτι εχουν χροννια acer και ειναι comple...γιαυτο και το thread

-CΛINE-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου είχα τον Aspire 2001 WLMi. Το μόνο πρόβλημα που μου παρουσίασε ήταν κάπου στον χρόνο (τον είχα συνολικά 3,5 χρόνια περίπου) και αφορούσε το DVD-RW. Κάτι παίχτηκε στο μηχανισμό του και μου είχε κρατήσει ένα δισκάκι χωρίς να το κάνει eject (τα έπαιρνε χωνευτά όπως οι συσκευές για αυτοκίνητα). Μου το έφτιαξαν στην εγγύηση χωρίς κανένα πρόβλημα. Επίσης τώρα τελευταία σταμάτησε να διαβάζει και το άλλαξα (αμελητέο κόστος). Να σημειώσω εδώ ότι το είχα ψιλολιώσει... ;D ;D ;D Τυχαία συνειδητοποίησα ότι και το Toshiba που αγόρασα πρόσφατα έχει DVD-RW της ίδιας εταιρίας (Matchita ή κάπως έτσι...). Γενικά δεν μπορώ να πω ότι με προβλημάτισε κάπου. Πιστεύω ότι είναι αρκετά τίμια μηχανήματα για τα λεφτά που θα δώσεις αλλά δεν θα πρέπει να περιμένεις και τίποτα μεγαλεία στην ποιότητα κατασκευής. Ελπίζω να βοήθησα :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου