Προς το περιεχόμενο

Ανθεκτική θήκη (gigbag) για ηλεκτρική κιθάρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει μαξιλαράκι από το  ύψος του 4ου fret μέχρι το σώμα της κιθάρας και δέσιμο στο 9ο fret,καθώς και έξτρα προστασία στο κάτω μέρος της κιθάρας(εκεί που βρίσκεται το strap button,για να σας δώσω μια εικόνα)

 

Και κάτι ακόμη γι αυτή τη θήκη. Δεν γράφει τα mm προστασίας. Είναι 30mm ή λιγότερα? Θα ήταν πολύ χρήσιμο αν σου ήταν εύκολο να postάρεις κάποιες φωτογραφίες κυρίως που να φανερώνουν το εσωτερικό της συγκεκριμένης θήκης. Πουθενά στο διαδίκτυο δεν βρήκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H rockbag που ποσταρες ειναι αυτη που εχω και εγω (μονο που η δικια μου ειναι με την απλη εξωτερικη επενδυση, οχι το δερματινη). Εχει και αυτη το κλασσικο μαξιλαρακι, παχια επενδυση η οποια ειναι σαν "βελουδο" και απεναντι απο το headstock της κιθαρας εχει σκληροτερη επενδυση ωστε να μη γδερνεται το εσωτερικο της θηκης απο τις ακρες των χορδων.

 

Στα πλαγια η επενδυση ειναι λιγο λιγοτερη, οπως και στις περισσοτερες θηκες. Προστατευει μια χαρα ομως :)

 

Αν εισαι Θεσσαλονικη/Αθηνα πας σε Τσελιο/Λογοθετη και σιγουρα θα εχουν μια να την δεις απο κοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H rockbag που ποσταρες ειναι αυτη που εχω και εγω (μονο που η δικια μου ειναι με την απλη εξωτερικη επενδυση, οχι το δερματινη). Εχει και αυτη το κλασσικο μαξιλαρακι, παχια επενδυση η οποια ειναι σαν "βελουδο" και απεναντι απο το headstock της κιθαρας εχει σκληροτερη επενδυση ωστε να μη γδερνεται το εσωτερικο της θηκης απο τις ακρες των χορδων.

 

Στα πλαγια η επενδυση ειναι λιγο λιγοτερη, οπως και στις περισσοτερες θηκες. Προστατευει μια χαρα ομως :)

 

Αν εισαι Θεσσαλονικη/Αθηνα πας σε Τσελιο/Λογοθετη και σιγουρα θα εχουν μια να την δεις απο κοντα.

 

Δυστυχώς είμαι από επαρχία και η ποικιλία από θήκες είναι 0! Γι' αυτό και σας έχω ζαλίσει στις ερωτήσεις. Δυστυχώς στο σύντομο μέλλον δεν θα πάω ούτε Αθήνα ούτε Θεσσαλονική. Αυτό που θέλω περισσότερο είναι μία καλή προστασία σε normal συνθήκες. Έχω δει και κάτι βίντεο στο youtube που ρίχνουν την θήκη με την κιθάρα από 20 μέτρα κλπ. Εντάξει δεν είμαι τόσο κανίβαλος. Αντιθέτος προσέχω πολύ την κιθάρα μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είσαι Αθήνα πολλές θήκες σε λογικές τιμές έχει στον Αρμάο. Επίσης η Ibanez βγάζει μια θηριώδη gig bag που φαίνεται αλεξίσφαιρη, μπορείς να τη βρεις στον Τρίμη.

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μάλλον θα πάρω την Hagstrom που πρότεινε ο φίλος hadgi.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις και τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου