Προς το περιεχόμενο

μεταχειρισμενο το πολύ μιση τιμη?!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα ακουσει παλια απο καποιον οτι οταν κατι θεωρειτε μεταχειρισμενο η τιμη του πέφτει κατευθείαν στο μισο! Οχι οτι ειναι ευκολο να δωσεις κατι τοσο λίγο αλλα έχω πετύχει 3 τουλάχιστον περιστατικά εδω μέσα ακριβώς το αλλο ακρο (!!!) πουλάνε πιο ακριβα απ'οτι καινουρια !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν υπάρχει τέτοιος γενικός κανόνας.

 

Η τιμή μεταπώλησης καθορίζεται κυρίως από το είδος που πουλάς, το πόσο δημοφιλές είναι και την κατάσταση στην οποία βρίσκεται. Στην τελική όμως ο καθένας έχει δικαίωμα να ζητάει οποιοδήποτε ποσό του καπνίσει.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειτε συμφωνω, ουτε εγω δεν ακολουθω αυτο το πράγμα, απλα ειναι το ακρο που χτυπας την τιμη του καινουριου, εκει χαλαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι κάτι που πρέπει να καταλάβει ο πωλητής αν θέλει πραγματικά να πουλήσει κάτι  :)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην τελική όμως ο καθένας έχει δικαίωμα να ζητάει οποιοδήποτε ποσό του καπνίσει.

 

Όπως μου έλεγε και ένας έμπορος.

"Αν έχεις τρόπο και υπομονή, για όλα υπάρχει κάπου κάποιος αγοραστής".  ;)

 

Δεν ξέρω αν ισχύει .......  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πολύ μισή τιμή είναι γενικότητα - σαχλαμάρα

 

Όμως έχει ενδιαφέρον το θέμα

Μια κιθάρα που πωλείται 600 ευρώ πόσο πρέπει να πουληθεί μεταχειρισμένη;

 

Όταν λέμε 600 εννοούμε στο φτηνότερο μέρος, που δεν είναι πάντα το αγαπημένο μας ή το πιο γνωστό μαγαζί :)

 

Κατά τη γνώμη μου όχι πάνω από 450. Έχω ακούσει πολλές δικαιολογίες, όπως:

 

"και τα μεταφορικά;" δεν ισχύει γιατί για τέτοια παραγγελία είναι δωρεάν, ενώ στις αγγελίες συν'ηθως ζητάνε να πληρώσει ο αγοραστής

 

"φίλε θα τη δοκιμάσεις" και την άλλη άμα θες τη "γυρνάς"

 

"είναι καλό κομμάτι" ουδέν σχόλιο

 

Η καινούργια είναι πάντα "καινούργια", έχει εγγύηση, έχει παρθένα τάστα, όλα μετράνε :) αλλά άλλα βλέπουμε στις αγγελίες συχνά πυκνά :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικά να βάλω κ τα θεματάκια που έχει ξανασυζητηθεί το θέμα

http://www.noiz.gr/index.php?topic=159070.0

http://www.noiz.gr/index.php?topic=1371.5

 

Εγώ είμαι υπέρ του 30% κάτω από την τιμή που μπορείς να το βρεις τώρα στα συνήθη μαγαζιά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση στις παράλογες τιμές μεταχειρισμένων είναι η παρουσία αγγελιών για δυο και τρεις μήνες χωρίς πώληση. Ας συμορφωθουν όσοι θέλουν να πουλήσουν κάτι ειδαλως ας περιφερουν τις αγγελίες τους στο ΝΕΤ χωρίς αντίκρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι υπέρ του 30% κάτω από την τιμή που μπορείς να το βρεις τώρα στα συνήθη μαγαζιά.

 

Είναι ένα rule of thumb στο οποίο δεν διαφωνώ.

 

Από την άλλη όταν έχω την κιθάρα στο κόκκινο που εξαντλήθηκε από παντού και την έχω σετάρει jet και το βλέπω ότι ο απένατι την θέλει κρίνοντας από τα γουρλωμένα μάτια και το σάλιο που στάζει από το στόμα του, ΠΟΙΟ 30% ;  ;D

 

Η απάντηση στις παράλογες τιμές μεταχειρισμένων είναι η παρουσία αγγελιών για δυο και τρεις μήνες χωρίς πώληση. Ας συμορφωθουν όσοι θέλουν να πουλήσουν κάτι ειδαλως ας περιφερουν τις αγγελίες τους στο ΝΕΤ χωρίς αντίκρισμα.

Είπαμε και να μην ξαναλέμε. Οσο θέλει ο καθεις πουλάει. Αν δεν θες προσπέρνα. Αν καίγεσαι, ένα ευγενικό pm "ναι μεν αλλά τόσα δίνω και το καταλαβαίνω αν δεν θες αλλά άμα θες μου λες".

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου