Προς το περιεχόμενο

Service Bon Studio και σειρά Τriton Classic- Le


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eχω μια απορια ,παλια ηξερα οτι οι εταιρειες που παρηγαγαν προιοντα μεγαλης διαρκειας ζωης( αυτοκινητα ,μηχνηματα διαφορα ,οικιακες συσκευες κλπ) ηταν υποχρεωμενες απο διαθνεις συμφωνιες να παραγουν ανταλλακτικα για 12 (ΝΟΜΙΖΩ) χρονια απο την ημερομηνια ληξης της παραγωγης του προιοντος!!

Ισχυει η δεν ισχυει αυτο ; Ερωτηση κανω γιατι εδω εχουμε χασει το μπουσουλα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομικα ειναι υποχρεωμενες να δινουν εγγυηση, δεν ξερω εαν ειναι υποχρεωμενες να υποστηριζουν και τα διαφορα μοντελα με ανταλακτικα, αλλα οπως ανεφερα αρκετες εταιρειες software/hardware -τις οποιες και προτιμω- δινουν εγγυημενη υποστηριξη και ανταλακτικα για τα προιοντα τους.

 

Παντως εαν δεν τους δειξεις οτι δεν προκειται να αγορασεις, χωρις να δειξουν τον απαραιτητο επαγγελματισμο, απλα δεν θα το κανουν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Eχω μια απορια ,παλια ηξερα οτι οι εταιρειες που παρηγαγαν προιοντα μεγαλης διαρκειας ζωης( αυτοκινητα ,μηχνηματα διαφορα ,οικιακες συσκευες κλπ) ηταν υποχρεωμενες απο διαθνεις συμφωνιες να παραγουν ανταλλακτικα για 12 (ΝΟΜΙΖΩ) χρονια απο την ημερομηνια ληξης της παραγωγης του προιοντος!!

Ισχυει η δεν ισχυει αυτο ; Ερωτηση κανω γιατι εδω εχουμε χασει το μπουσουλα!!!!

Εξαρτάται από πολλά πράγματα στα οποία εμπλέκονται πολλοί και με διαφορετικές ιδιότητες.

Είναι μεγάλη συζήτηση, θέλει μπυροποσία  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο παλια οι εταιρειες που παρηγαγαν προιοντα μεγαλης διαρκειας ζωης, εδωσαν την ιδεα για μια ταινια:

 

"The Light Bulb Conspiracy"

This is the story of companies who engineered their products to fail.

 

http://www.imdb.com/title/tt1825163/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ενδιαφερουσες οι αποψεις σας, στο κλιμα και άλλων θεματων που εχουν συζητηθεί με ανάλογα προβλήματα και στο φόρουμ, αλλα και εκτός αυτου.

 

εγω θελω να πω οτι στεναχωρηθηκα πάρα πολύ με τη φάση, βρηκα λυση στο προβλημα μου και το όργανο θα το φτιάξω συντομα, με τη βοηθεια δυο καλών φιλων του φόρουμ που τους ευχαριστώ πολυ, ενας απο αυτους ηταν και ο pericles που μου ειχε πει προ καιρου που να το πάω, τον αλλο δεν τον αποκαλύπτω γιατι τον εχω άσσο στο μανικι(λολ)

 

Στεναχωρηθηκα και θυμωσα τόσο πολυ, εξοργίστηκα, αφρισα και δυο μερες δεν μπορω να συνελθω όσο και να βαράω το σάκο αλλα και τους φιλους μου στην προπόνηση, ακομα και οταν ενας με ξαπλωσε κατω εχθες με ενα εξαιρετικο κροσε που παρολο το προστατευτικο, το χτυπημα περασε αυτουσιο στην κεφαλα μου, παλι δεν ηρεμησα οταν συνηλθα απο την προσκαιρη ζαλαδα, παλι ημουν εξοργισμενος.

 

οχι τοσο που δεν το εφτιαξαν, αλλα που με αναγκασαν να παω με τον τροπο που περιεγραψα πιο πάνω, αυτο ήταν το πιο αισχρο απο όλα. Ακου φταιει η κοπελα που δεν ήξερε. Τοτε γιατι σηκωνει τηλεφωνα εκεί? Ουτε στο δημόσιο δεν γινονται πλέον αυτα (λολ)

 

Δεν ξερω ρε παιδια που πάμε πλέον πραγματικά.

Δεν ξέρω γιατι.

 

Οπως το ειπε ο φίλος πιο πάνω θα γινει, αφηστε το το bon studio να ψοφησει ήσυχα και αυτό θα κάνω.

 

Τον επομενο χρονο ειχα σκοπο να διαθεσω χίλια ευρω και το λεω αληθεια για να παρω κατι καινουργιο, ευτυχώς που έγινε αυτο και μάλλον ήρθε η ώρα να επιλέξω νεο synth με αυστηρο γνώμονα την oρθή τεχνικη υποστήριξη στη χώρα και εχω αποφασίσει που θα πάω.

Αντιο Korg (μελοδραματικη μουσικη και δακρυα, δώσε δακρυα και κοντινό, ΚΟΝΤΙΝΟ ΕΙΠΑ!) , δεν φταις εσυ, φταινε αυτοι που σε αντιπροσωπευουν εδω στην χωρα μου, εγω σε πιστεψα και σε λατρεψα, αλλα ηρθε η ωρα να χωρίσουμε. Οχι, δεν μπορουμε να μεινουμε φιλοι, δεν πιστευω στην φιλία μεταξυ πληκτράδων και synth.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ειναι δυσκολο οταν σου τυχαινουν τετοιες στραβες, αλλα οσον αφορα το που παμε, βλεπω οτι οι θλιβερες συμπεριφορες σε μαγαζια, που τα παλια τα χρονια  ;D ετειναν να ειναι ο κανονας, τωρα τεινουν να γινουν η εξαιρεση, πραγμα που ειναι  καλο.

 

  δες το ως εξης: με το να μην μεινεις ευχαριστημενος απο την συμπεριφορα ενος εμπορου, δεν ειναι εσυ που χανεις, αλλα αυτος. μπορει και να εβγαλε ευκολα λεφτα απο εσενα μια φορα, αλλα στο μελλον εσυ (και ενδεχομενως καποιοι φιλοι) θα απευθυνθειτε αλλου (το μονο ευκολο πια). ειναι το πρωτο που σου λενε φιλοι πετυχημενοι εμποροι οταν τους λες τετοιες ιστοριες..

 

επειδη λογω δουλειας την βρισκω πιο συχνα μπροστα μου την καποια βλαβη η αναγκη υποστηριξης για ενα μουσικο προιον, το τονιζω: ειναι πολυ πιο σημαντικη απο μια μικρη διαφορα ας πουμε στην τιμη. οποτε προσεχεις απο που αγοραζεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτα να στειλει ενα μεηλ στην korg.

Φιλε μου σου δινω χιλια δικια αλλα θα ηθελα να επισημανω καποια πραγματα.

Αρχικα η κοπελα εκανε λαθος, ολοι μας εχουμε κανει λαθη στην δουλεια μας, ειναι αναποφευκτο κακα τα ψεμματα. Θα μου πεις τι φταιω..απλα εκατσε. Τι να κανουμε? Να την απολυσουν? Ασε που θα δουλευει για ψιχουλα..θα μου πει οφειλε να ξερει, σωστο και αυτο, αλλα ας εχουμε λιγη κατανόηση..

Επισης αλλοι εχουν εξυπηρετηθει αψογα απο αυτην την αντιπροσωπεια και αλλοι οχι, δεν μπορουμε να κρινουμε μια εταιρεια απο το δικο σου περιστατικο, γιατι ειναι αδικο

να ξεκαθαρισω οτι δε τα παιρνω απτο μπον στουντιο  ;D αλλα θεωρω οτι πρεπει να αναζητουμε την αληθεια και οχι να καταφευγουμε σε γενικευσεις με βαση μεμονομενα περιστατικα..

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου