Προς το περιεχόμενο

Dead Man theme κλιπ


pascal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και έχουν περάσει χρόνια που έχω δει την ταινία και δε θυμάμαι καθόλου το θέμα,ακουγοντας το κλιπάκι σου με έβαλες στο κατάλληλο mood,λίγο μυστήριο,λίγο ομιχλώδες και ολίγον ζοφερο ;D.

Τώρα,στα "αρνητικά",έχω την εντύπωση πως έχασες λίγο σε δύο σημεία(στο 0:58-1:00 και στο 2:06-2:07).

Η παραπάνω παρατήρηση γίνεται με επιφύλαξη -και καλή θέληση- γιατί δε γνωρίζω αν έτσι παίζεται το θέμα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

You William Blake? ;D

 

Kαλό ήταν,αν και νομίζω οτί ήταν λίγο απλή και στεγνή η προσέγγιση σου από άποψη χρήσης εφφέ.

Ενώ η χροιά ήταν πολύ σωστή,ένιωσα ότι έλειπαν layers από πίσω χτισμένα πάνω σε βαρύ reverb,lo-fi echo ή κάτι τέτοιο τέλοσπάντων!

 

Για πες μας και τον εξοπλισμό που χρησιμοποιήσες να κάνουμε το καθιερωμένο drooling!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@hadgi: Μην έχεις καμία επιφύλαξη...το βγαλα κι' εγώ όπως το θυμόμουνα one take και ΕΚΑΝΑ και λάθη :)

 

 

@Suede: Μπήκα πράγματι στον πειρασμό να το φορτώσω κι' άλλο με εφέ, αλλά όσο το έκανα τόσο πιο "μουντό" γινόταν. Νομίζω ότι βρήκα μια καλούτσικη ισορροπία.

 

Η κιθάρα είναι μια Gibson Les Paul Deluxe. Το drive το παίρνω από ένα badcat 2 tone πετάλι πριν την κάρτα ήχου και είναι γραμμένο σε Amplitube 3 -> Garageband.

 

Σας ευχαριστώ για τα σχόλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου