Προς το περιεχόμενο

Αγορά πιάνου.Help!


Alexeys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις καλησπέρες μου κι από μένα.Θέλω να αγοράσω πιάνο γιατί μου είχε λείψει η αίσθηση του ακουστικού πιάνου από τότε που πούλησα το προηγούμενο(ένα ρώσικο)και από τότε μελέταγα σε μία Clavinova και στα Kurzweil μου.Είμαι μεταξύ Yamaha U2 και U3 made in japan(μεταχειρισμένα φυσικά αλλά σε πάρα πολύ καλή κατάσταση) και ενός Schumann(καινούργιο)το οποίο έχει γερμανικό μηχανισμό, σφυράκια κτλ αλλά είναι φτιαγμένο Ασία.Στο U3 δεν έχω παίξει ακόμη.Μου άρεσαν τα μπάσα του U2 πάρα πολύ και θεωρώ πως είναι  πολύ καλό πιάνο.Η μουσική που θα παίζω θα είναι κυρίως Jazz.Αν ξέρετε κάτι σχετικά θα ήθελα να βοηθήσετε.Μήπως να μην πάρω μεταχειρισμένο?Αλλά είναι σε άριστη κατάσταση.Και το U3 μήπως θα παραείναι μεγάλο σε ήχο και ένταση για ένα σπίτι?Ευχαριστώ προκαταβολικά παιδιά!

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το U3, πολύ όμορφος ήχος και πολύ  δυναμικός και ελεύθερος. Μεταχειρισμένο δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην πάρεις, αφού είσαι σίγουρος ότι είναι σε πολύ καλή κατάσταση και ότι αξίζει τα λεφτά που θα δώσεις.

Προσωπικά είμαι φίλος των Schumann, γιατί είμαι γερμανόπληκτος :D

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγά προς τα εκεί με κόβω.U2 ή U3.Αλλά μού άρεσε πολύ και το Schumann!Είναι όμως αξιόπιστο?Το λέω επειδή είναι φτιαγμνένο όχι Γερμανία αλλά Ασία?

Άποψη κανείς για το U2 της Yamaha?Eίχα διαβάσει κάπου στο ίντερνετ ότι δεν είναι τόσο καλό όσο το U1 και το U3?Ισχύει?Εμένα μου άρεσε αν και δεν είναι τόσο λαμπερός ο ήχος του όσο περίμενα.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα κατεφτασε και ενα Yamaha UX και ένα U3.Πολύ ωραία και αν και μεταχειρισμένα δεν έχουν κανένα ψεγάδι εξωτερικά.Τα συγκρινα και σαν ήχος μου αρέσουν και τα 2 αν και το U3 έχει πιο σφιχτά πλήκτρα πράγμα που μου αρέσει, δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε, είναι και λίγο υποκειμενικό αυτό.Και τα 2 είναι υπέροχα!Τώρα πια είμαι μεταξύ U3 και UX.Απόψεις?Ευχαριστώ!

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου