Προς το περιεχόμενο

Αγορά (stage) πιάνου με 2000+ ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφασισα να παρω πιανο και το budjet ειναι 2000 κατι ευρω.

Πρωτη σκεψη ειναι το kurzweil pc3x

Επειδη δεν μου ειναι τοσο ευκολο να τα ακουσω και να τα τεσταρω (λογω επαρχιας) θα ηθελα προτασεις για αυτην την τιμη πανω κατω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το έπαιρνα με κλειστά τα μάτια. Έχει από τα καλύτερους ήχους πιάνου (και όχι μόνο). Το θέμα είναι για τι δουλειά το θες. Πάντως εγώ για δουλειά σε μαγαζί που χρησιμοποιώ το PC2R είμαι πολύ ευχαριστημένος.  ;)

 

Αλλά όπως είπα πρώτα πρέπει να ξεκαθαρίσεις για το τι δουλειά το θες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μια άλλη ιδέα, τρομερά επεκτάσιμη:

 

(τώρα μπορεί να είναι λίγο παραπάνω σε τιμή...)

 

Piano: Digital Piano Casio Privia PX110 (περι τα 500 ευρω φαντάζομαι)

Laptop: Οποιονδήποτε με 700-900 ευρώ. Θα είναι αρκετά καλός

Κάρτα ήχου: M-Audio, Edirol, EMU, απ τις φτηνές, όχι και τέλεια αλλά βέβαια κάνει την δουλειά του (περι τα 200 ευρω)

Ήχοι: Εδώ υπάρχει πληθώρα ήχων: Pianoteq, Akoustik Pianos, Ivory, Truepianos, Garritan Steinway και έχει ο θεός...

 

Ολική τιμή: περί τις 2000 ευρώ!

 

+

Επεκτάσιμο: Κάνεις ότι θέλεις μετά: Βάζεις ένα sequencer, βάζεις ότι ήχους θέλεις, η ποιότητα θα είναι, γενικά, ανώτερη απο το 90% των workstation/samplers/κλπ.

 

-

Μπορεί να μην στέκει καλά σε live. Εντάξει συνήθως δεν υπάρχουν προβλήματα, αλλά πιό πιθανό έιναι να κολήσει ο laptop, παρα το KW

 

για stage piano, θα πρέπει να το παίξεις. Το Casio που λέω, το έχω και έχει φανταστικό feeling (και για την τιμή του μάλιστα είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ). Οι ήχοι είναι μέτριοι! Στη σελίδα του KW δεν υπάρχουν demos?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου