Προς το περιεχόμενο

This is Madness part 2 και ψάχνει φωνή, ηθοποιό & ίσως παραγωγό vide


Παστίτσιός

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Μούσα όρισε και δεν μπορούσα να αρνηθώ. Αυτό είναι το 2ο μέρος του συγκεκριμένου κομματιού που ανέβηκε πρίν λίγο καιρό και εδώ στο noiz. Παρόλες τις επιτηδευμένες δυσαρμονίες που ζήτησε η Μούσα για το κομμάτι, νιώθω ότι είναι η πιό ............ μουσική που έχω γράψει ποτέ. (όποιος βρεί τη λέξη στις τελίτσες κερδίζει μία θεσσαλονικιότικη μπουγάτσα κρέμα με κρύο κακάο). 8)

 

Αυτή τη φορά το ανεβάζω δίχως το δείγμα φωνητικών. Στίχοι υπάρχουν, αλλά αν δεν βρεθεί μία φωνή να τους τραγουδήσει, δεν χαλιέμαι καθόλου να το αφήσω instrumental. Σαν φωνή θα ήθελα μία πιό ελαφριά από την φωνή που τραγούδησε με ωραίο τρόπο το 1ο μέρος.

 

Όμως υπάρχουν και άλλα. Η ολοκληρωμένη ιδέα περιλαμβάνει εκτός των φωνητικών και ένα video clip στο οποίο θα παίζει μόνο ένας ηθοποιός και τίποτα άλλο και επειδή μάλλον θα χρειαστεί και κάποιος που ασχολείται εις βάθος με επεξεργασία βίντεο να βάλει το χεράκι του στο video clip, τότε θα χρειαζόταν και ένας τέτοιος. Το βίντεο αν γινόταν θα ανέβαινε στο κανάλι μου στο youtube και θα έπαιρναν credits όσοι είχαν συμμετάσχει στη δημιουργία του. :angel:

 

Φυσικά, ίσως ζητάω πολλά, δεδομένου ότι μιλάμε για απλή συνεργασία στο όνομα της Δημιουργίας και δεν περιλαμβάνεται χρηματική αμοιβή για κανέναν, ούτε κάν για την Μούσα, αλλά αν δεν γίνουν όλα αυτά, το κομμάτι και σε instrumental μορφή με "στέλνει" άρα no problemo. O0

 

Τέλος, η μίξη είναι σπιτική δίχως την χρήση Monitors οπότε μην περιμένετε επαγγελματικά αποτελέσματα. Αλλά νομίζω ότι ακούγεται άνετα και έτσι, με ακουστικά τουλάχιστον. :-\

 

https://soundcloud.com/faethontas/this-is-madness-part-2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδής δεν σου άρεσε η φωνή μου.  Κρίμα και έβαλα όλη μου την τέχνη.  Χαχαχαχαχα

 

Nope, δεν είπα αυτό, εάν δεν μου άρεζε εξάλλου δεν θα την είχα χρησιμοποιήσει εν'τέλει. Αλλά νιώθω ότι το 2ο μέρος χρειάζεται πιό ελαφριά φωνή, όχι τόσο δυνατή. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου