Προς το περιεχόμενο

Ωδεια στη θεσσαλονικη


pinhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θεμα ειναι σαφες πιστευω.Επεστρεψα στη θεσσαλονικη μετα απο 9 χρονια και η αληθεια ειναι οτι εχω μεινει πολυ πισω οσο αφορα τα ωδεια και τους δασκαλους.Αυτο που θελω να μαθω ειναι ποια θεωρειτε καλα ωδεια σε συνδυασμο με ποιον δασκαλο.Το επιπεδο μου ωδειακα ειναι πανω απο το μεσο(συμφωνα με τον ΝΑΚΑ που ημουν πριν σταματησω) και θελω να παρω αυτη τη βεβαιωση που δινουν στην ηλεκτρικη κιθαρα.

 

Υ.Γ.Μου εχουν πει για εναν Ζαχαριαδη.Οποιον ξερει λεπτομερειες ως δασκαλο εδω.

 

Υ.Γ. 2:Δεν με ενδιαφερει ο δασκαλος να ειναι γενικα παικταρας η οτιδηποτε μονο να ξερει το αντικειμενο του και να ειναι καλος δασκαλος.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτην την βεβαιωση που θελεις να παρεις μπορει να στην δωσει οποιοδιποτε ωδειο.

θα πρεπει να παρακολουθησεις τουλαχιστον για δυο χρονια μαθηματα πριν παρεις την βεβαιωση(ετσι ηταν τουλαχιστον οταν πηγα εγω)

τωρα αναλογα με πιο στυλ θελεις να ασχοληθεις να βρεις και τον καταληλο δασκαλο. εσενα τη σε ενδιαφερει?

 

οσο αφορα τον Ζαχαριαδη περα απο καταπλικτικος παικτης ειναι και φοβερος δασκαλος με πολυ καλη και "σωστη" μεθοδο εκμαθησης του οργανου και γενικα της μουσικης.

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γνωριζω οτι την βεβαιωση την δινουν ολα τα ωδεια αν ολοκληρωσεις και "εξεταστεις" σε καποια υλη.Αυτο για τα δυο χρονια δεν το γνωριζα η αληθεια.Δηλαδη αν εισαι στα "τελειωματα" θα σε υποχρεωσουν και σε 2ο χρόνο;Πάντως νομιζω οτι καποια ωδεια λειτουργουν και ως εξεταστικα κεντρα με το καταλληλο αντιτιμο.

 

Οσο αφορά εμένα σε περιπτωση ωδείου με ενδιαφέρει να ειναι η στο κέντρο η κοντα Χαριλάου που μένω.Οσο αφορα το στυλ δεν ειμαι σε φαση το ενα η το αλλο με τη στενη έννοια οπως ημασταν ολοι καποτε.Ας πουμε οτι εχω μια προτιμηση(περα απο τα rock,hardcore κτλ.) σε πιο ρυθμικες-χορευτικες μουσικες οπως funk,swing κτλ.

 

Για τον Ζαχαριαδη ξερουμε που τον βρισκουμε;Επ ευκαιριας η δουλεια του που ακουσα ειναι πολυ ωραια.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γνωριζω οτι την βεβαιωση την δινουν ολα τα ωδεια αν ολοκληρωσεις και "εξεταστεις" σε καποια υλη.Αυτο για τα δυο χρονια δεν το γνωριζα η αληθεια.Δηλαδη αν εισαι στα "τελειωματα" θα σε υποχρεωσουν και σε 2ο χρόνο;Πάντως νομιζω οτι καποια ωδεια λειτουργουν και ως εξεταστικα κεντρα με το καταλληλο αντιτιμο.

δεν γνωριζω παραπανω λεπτομεριες ρωτα καλυτερα στα ωδεια

 

Οσο αφορά εμένα σε περιπτωση ωδείου με ενδιαφέρει να ειναι η στο κέντρο η κοντα Χαριλάου που μένω.Οσο αφορα το στυλ δεν ειμαι σε φαση το ενα η το αλλο με τη στενη έννοια οπως ημασταν ολοι καποτε.Ας πουμε οτι εχω μια προτιμηση(περα απο τα rock,hardcore κτλ.) σε πιο ρυθμικες-χορευτικες μουσικες οπως funk,swing κτλ.

πανε ρωτα στο συγχρονο που ειναι εγνατια ακριβως στην σταση αριστοτελους, στο modern music school στην βενιζελου και στην "γειτονια" σου στον Νακκα.

σιγουρα υπαρχουν και καποια πιο "μικρα" ωδεια αλλα λεπτομεριες δεν γνωριζω.

 

Για τον Ζαχαριαδη ξερουμε που τον βρισκουμε;Επ ευκαιριας η δουλεια του που ακουσα ειναι πολυ ωραια.

για τον Ζαχαριαδη ξερω οτι ηταν στο Δημοτικο Ωδειο Καλαμαριας. κανε μια ερωτηση και εκει

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου