Προς το περιεχόμενο

Devil Randime - Διασκευές (Malmsteen, Becker)


Randime

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια διασκευή μου σε Becker - Serrana

DEVIL RANDIME - Serrana (Jason Becker)

 

Και μια σε Malmsteen - Far Beyond the Sun

DEVIL RANDIME - Far Beyond The Sun (Malmsteen)

 

Περιμένω γνώμες.

 

Με εκτίμηση,

Randime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου γεια χαρα :)

 

Θα στα πω σταρατα....η προσπαθεια σου καλη αλλα το αποτελεσμα δεν ειναι καλο :-\

Ειδικα του Becker θελει πααααααααρα πολυ δουλεια...χανεις πολλες και βασικες νοτες που χαρακτηριζουν το καμματι...μαθε να το παιζεις τελεια σε αργο τεμπο και μετα θα ερθει και η ταχυτητα.

 

Να'σαι καλα και συνεχισε την πρασπαθεια ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον φίλο Kostara  ;)

Το δεύτερο είναι καλύτερο  :)

Υ.Γ. 1 Η κιθάρα οκτάχορδη είναι  ???

Υ.Γ. 2 Το χέρι τι το έκανες  ???

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου γεια χαρα :)

 

Θα στα πω σταρατα....η προσπαθεια σου καλη αλλα το αποτελεσμα δεν ειναι καλο :-\

Ειδικα του Becker θελει πααααααααρα πολυ δουλεια...χανεις πολλες και βασικες νοτες που χαρακτηριζουν το καμματι...μαθε να το παιζεις τελεια σε αργο τεμπο και μετα θα ερθει και η ταχυτητα.

 

Να'σαι καλα και συνεχισε την πρασπαθεια ;)

 

 

 

ΕΥχαριστώ για την γνώμη σου και σεβαστή. Αν και εγω δεν ακούω να χάνω πολλές και σημαντικές νότες. Σίγουρα κάποιες νοτες τις χάνω, αλλά ίσα που τις ακούω! Ευχαριστώ πολύ φίλε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον φίλο Kostara  ;)

Το δεύτερο είναι καλύτερο  :)

Υ.Γ. 1 Η κιθάρα οκτάχορδη είναι  ???

Υ.Γ. 2 Το χέρι τι το έκανες  ???

 

1) ΕΙναι οχτάχορδη με αρκετά ψηλό action , οπότε με θεωρώ και μάγκα που παίζω με 10 αρες τετοια sweep :P

 

2) Κούραση και counterpain

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείτε χάνω καποιες νότες? δεν τις πατάω καν δηλαδή εννοείτε? για να καταλαβω και πως το εννοείτε δηλαδή   ;)

 

Καποιες νοτες δεν τις πατας καλα και καποιες αλλες τις εχεις αφαιρεσει εντελως απο το κομματι....λειπουν δηλαδη...δεν ξερω βεβαια αν το εχεις κανει σκοπιμα αυτο για να βγει πιο ευκολα....για το οτι πατας καποιες λαθος νοτες δεν το τονιζω γιατι μπορει να συμβει στον καθενα μας οταν παιζουμε γρηγορα.

 

Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιες νοτες δεν τις πατας καλα και καποιες αλλες τις εχεις αφαιρεσει εντελως απο το κομματι....λειπουν δηλαδη...δεν ξερω βεβαια αν το εχεις κανει σκοπιμα αυτο για να βγει ποιο ευκολα....για το οτι πατας καποιες λαθος νοτες δεν το τονιζω γιατι μπορει να συμβει στον καθενα μας οταν παιζουμε γρηγορα.

 

Αυτα.

 

Nότες λάθος δεν υπάρχουν, εκτός αν είναι λαθος η ταμπλατούρα η οποια και όπως καταλαβαίνετε δεν είναι official... Δεν εχω βγάλει καμία νότα. Το οτι καποιες δεν τις πατάω καλα ΟΚ να το δεχτώ, αλλα ότι έχω βγαλει νοτες οχι δε το δέχομαι. Επίσης βάση λογικης (όποιος ξέρει απο κιθάρα δηλαδή) δε μπορεις σε ένα sweeping τοσο έυκολα να βγάλεις νότες , μιας και κατα τη διάρκεια του παιξίματος τα τριφωνα και τετράφωνα, έχουν μια σχετικά ακολουθια... Επίσης αν βγουν ή οχι καθαρα τα sweeping, μιας και εσυ εισαι και μεγαλος σε ηλικία οπως είδα θα πρέπει να γνωρίζει οτι ρόλο παίζει και το action της κιθάρας και η ίδια η κιθάρα. Οποιος βγάλει το Serrana σε 8 χορδη με τέτοιο λαιμό, θα τα παρατήσω και στη συγκεκριμε΄νη κιθάρα... Επίσης ενα μινόρε στη μέση του κομματιού, αργώ να το παίξω επειδή δε φτάνει το δάχτυλο μου στο 24ο τάστο... Καλό είναι να λέμε γνώμες αλλα να στέκουν...

 

Το οτι ακουγονται βρωμικα κάποια sweeps το δέχομαι, αλλά τη βρωμιά δε την κάνω εγώ αλλά ο ενισχυτης.

Αυτά! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε φιλε μου αφου δεν εχουν βαση αυτα που σου λεω...φροντησε την επομενη φορα που θα ανεβασεις κατι να εχεις βρει την καταλληλη κιθαρα για αυτο που πας να παιξεις....τον καταλληλο ηχο και ενισχυτη...και βεβαια τις σωστες νοτες του κομματιου και οχι οποιαδηποτε ταμπλατουρα που κυκλοφορει ετσι ωστε να μην υπαρχει καμια δικαιολογια οπως αυτες που αναφερεις και τοτε να δουμε αν κανουμε λαθος σε αυτα που σου λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου